Majiteľ obľúbeného hračkárstva Dráčik pred pár mesiacmi zaujal obrovské množstvo Slovákov. Rozhodol sa totiž zverejňovať svoje názory, a to priamo na oficiálnej stránke spoločnosti. Jeho postoje k politickým a spoločenským témam majú nečakanú dohru.

Dušan Víglaský pravidelne zverejňuje tzv. rozprávky, v ktorých vyjadruje svoje kontroverzné názory na pandémiu, konflikt na Ukrajine či referendum. Prvotné reakcie Slovákov boli negatívne, a dokonca sa sociálnymi sieťami začalo šíriť heslo #bojkotujemedracik.

Na vyjadrenia majiteľa hračkárstva zareagovali aj jeho dodávatelia ALBI a Lego, ktoré sa dištancovali od príspevkov zverejnených na webe Dráčika. Muža, ktorý získal cenu ,,Obchodník roka 2021″, však kritika či vyhrážky neodradili. Vďaka jeho postoju si získal masívnu podporu zo strany našincov. Mnohí z nich ho ubezpečovali, že budú nakupovať hračky iba v jeho predajniach.

Víglaského príspevky však neunikli ani tvorcom verejnej databázy webových stránok s klamlivým či konšpiračným obsahom. Hračkárstvo Dráčik sa tak dostalo medzi dezinformačné portály, keďže má zverejňovať konšpiračné teórie či bludy, ktoré môžu mať politické či ekonomické dôsledky bez kritického myslenia.

K dispozícii je aj detailnejšie zdôvodnenie. ,,Tieto texty sú umiestnené tak, aby zaujali návštevníkov webu hneď po otvorení webstránky, nie sú podpísané autorom, v niektorých prípadoch majú charakter dezinformácií, v iných zosmiešňujú menšiny, predstaviteľov štátu alebo spochybňujú oficiálne postoje Slovenska k vojenskej agresii Ruska na Ukrajine. V jednom z textov sa k autorstvu prihlásil majiteľ webu Dušan Viglaský („Články píšem ja, Dušan Víglaský, a budem ich písať naďalej.“), napriek tomu tieto texty naďalej stránka uverejňuje bez jasného označenia autorstva prípadne zdrojov,“ uvádza portál konspiratori.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: kospiratori.sk | Foto: konspiratori.sk, obchodnik-roka.sk, dracik.sk