Udalosti Tvrdá rana pre pacientov: Prvá nemocnica ruší plánované operácie!

Tvrdá rana pre pacientov: Prvá nemocnica ruší plánované operácie!

Situácia v zdravotníctve je momentálne viac ako kritická. Stovky lekárov v ústavných zdravotníckych zariadeniach hrozia výpoveďami, pričom mnohí z nich tak už urobili. Na neustále rokovania s vládou, ktoré nemajú konca, tak znova doplatia samotní pacienti.

Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky oznámila, že od začiatku decembra odkladá plánované operácie. Dostala sa do tzv. ,,núdzového“ režimu, ktorý je spojený s neodkladnou zdravotnou starostlivosťou. ,,Zároveň budeme pokračovať v poskytovaní zdravotnej starostlivosti súvisiacej s liečbou onkologického ochorenia a v poskytovaní zdravotnej starostlivosti pacientom, ktorým sa poskytuje dialyzačná alebo biologická liečba,“ uviedlo zdravotnícke zariadenie na oficiálnej webovej stránke.

Novozámocká nemocnica uviedla, že momentálne eviduje 44 výpovedí lekárov z celkového počtu 235 lekárov. Plánované operácie tak musia byť až do odvolania pozastavené. ,,Ak sa situácia s výpoveďami nezmení, FNsP Nové Zámky bude poskytovať len akútnu zdravotnú starostlivosť,“ zdôraznilo vedenie nemocnice.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: nspnz.sk | Foto: FB/Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky, nspnz.sk