V spoločnosti neustále rezonuje náhle úmrtie policajného generála Milana Lučenského (†51), pričom sa neustále objavujú nové verzie o jeho väzobnom stíhaní. Faktom však zostáva, že je po smrti a trúchliacu rodinu v najbližších dňoch čaká pohreb.

Z predbežných informácií na sociálnej sieti sa má pohreb policajného exprezidenta konať 8. januára v obci Štrba, ktorá bola rodiskom jeho otca. Je zvykom, že pohreb príslušníkov policajného zboru aj bývalých sa organizuje s účasťou štátu.

Rozlúčka so zosnulým tak zahŕňa zahalenie rakvy do štátnej vlajky, prítomnosť čestnej stráže ku katafalku, sprievod rakvy čestnou strážou a skončenie pohrebu s hymnou i salvami. Zo strany štátu sú taktiež uhradené náklady na pohreb vo výške 232 eur.

Rodina Lučanského však musí na tieto pocty zabudnúť. Dôvodom je trestný zákon, na ktorý sa odvoláva ministerstvo vnútra. Podľa ustanovenia sa účasť štátu na pohrebe policajta, vojaka aj bývalých príslušníkov neposkytuje, ak zomreli v dôsledku sebapoškodenia.

Milan Lučanský bol 6.12.2020 vzatý do kolúznej väzby v dôsledku obvinení z korupcie. O štyri dni neskôr sa zranil v cele a následne bol prevezený do ružomberskej nemocnice. Pri cvičení si mal policajný exprezident poraniť oko. 29. decembra sa pokúsil o samovraždu a na druhý deň zomrel v nemocnici. Rodina momentálne čaká na výsledky pitvy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: mosr.sk, YT/Západoslovenská TV, Pravda