Tvrdé obmedzenie: ZÁKAZ voľného pohybu, celé Česko je v KARANTÉNE!

Dátum:

Kým na Slovensku, kde sa pred pár hodinami prihovoril premiér Peter Pellegrini občanom, je momentálne potvrdených 61 pacientov s koronavírusom, v Českej republike evidujú takmer 300 prípadov. Po rokovaniach vlády tak prišiel premiér Andrej Babiš s vyhlásením, ktoré šokovalo množstvo občanov. KARANTÉNA!

S cieľom zabrániť šíreniu nového druhu koronavírusu prišla vláda Českej republiky s tvrdým opatrením. Ako uviedol vo svojom vyhlásení premiér Andrej Babiš, do 24. marca bude platiť v Českej republike od nedeľnajšej polnoci (15. marca) celoštátna karanténa.

Zákaz voľného pohybu po krajine sa nevzťahuje na cesty do zamestnania, nákupy životných potrieb, cesty do zdravotníckych zariadení či nevyhnutné návštevy blízkej rodiny. Vláda taktiež v predmetnom čase zakázala predaj ubytovacích služieb, predaj elektroniky, prevádzku autoškôl, taxislužieb, práčovieň, nakupovanie v stavebninách (okrem podnikateľov), verejné i súkromné akcie nad 30 osôb.

Okrem iného majú českí občania od polnoci zakáz vycestovať do zahraničia a cudzinci, naopak, vstup na územie ČR. V krajine momentálne platí núdzový stav, pričom boli zrušené všetky kultúrne i športové akcie. Rovnako boli uzatvorené všetky reštaurácie a obchody okrem tých, ktoré ponúkajú predaj potravín, medikamentov, drogérie či pohonných hmôt. Výnimku tiež dostali autoservisy, pošty, MHD, banky či pobočky, kde si vyzdvihnete tovar alebo zásielku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: novinky.cz, FB/Andrej Babiš

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...