Pred okamihom bola medializovaná informácia, že bývalý policajný prezident Milan Lučanský sa pokúsil o samovraždu. Predmetnú správu potvrdil hovorca ministerstva spravodlivosti Peter Bubla, ktorý zdôraznil, že podrobnosti budú upresnené počas brífingu v stredu (30. decembra).

V utorok (29. decembra) šokovala celé Slovensko správa o pokuse o samovraždu expolicajného prezidenta Milana Lučanského. Ako uviedol Denník N, údajne sa mal chcieť pripraviť o život obesením na teplákovej bunde, pričom bližšie informácie budú verejnosti sprístupnené na stredajšom brífingu.

Vyjadrenie strany HLAS

K celej situácii sa takmer okamžite vyjadrili prví politici, ale aj strana Hlas-SD, ktorá je prípadom Milana Lučanského šokovaná a verí, že sa jeho život podarí zachrániť. Ako uviedla na sociálnej sieti Facebook, podľa predstaviteľov subjektu odviedol generál mimoriadne množstvo kvalitnej práce, vrátane odhalenia a zdržania vrahov novinára a jeho priateľky.

“Tragický krok generála Lúčanského vnímame ako jeden z dôsledkov atmosféry na Slovensku, kde sa preteky v zatýkaní stali predmetom politického boja. Prezumpcia neviny sa úplne stratila, obvinené osoby sú automaticky označované na zločincov a väzba sa namiesto preventívneho stala trestným opatrením. V takejto atmosfére porušovania práva oveľa ťažšie nesú svoj údel obvinení, ktorí sú presvedčení o svojej nevine,” uviedla strana Hlas-SD vo svojom vyjadrení.

Tvrdé obvinenie zo strany SMER?

Rovnako sa k udalosti vyjadril aj opozičný subjekt Smer-SD, ktorý je presvedčený, že za úmrtie Lučanského nesie plnú zodpovednosť Igor Matovič spolu s politicky angažovanými dozorovými prokurátormi. “Smrť generála Milana Lučanského je zavŕšením tragickej etapy slovenských dejín, kde prezumpcia neviny bola považovaná za prežitok a väzobné stíhanie rozšíreným a vládou legitimizovaným nástrojom mučenia. K tomuto prípadu sa osobne vyjadrí aj predseda strany Robert Fico,” uviedol Smer.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Hlas-SD, Smer-SD, M.L.