Tvrdé obvinenie zo SMER-u: Za smrť Lučanského podľa strany môže …

Dátum:

Pred okamihom bola medializovaná informácia, že bývalý policajný prezident Milan Lučanský sa pokúsil o samovraždu. Predmetnú správu potvrdil hovorca ministerstva spravodlivosti Peter Bubla, ktorý zdôraznil, že podrobnosti budú upresnené počas brífingu v stredu (30. decembra).

V utorok (29. decembra) šokovala celé Slovensko správa o pokuse o samovraždu expolicajného prezidenta Milana Lučanského. Ako uviedol Denník N, údajne sa mal chcieť pripraviť o život obesením na teplákovej bunde, pričom bližšie informácie budú verejnosti sprístupnené na stredajšom brífingu.

Vyjadrenie strany HLAS

K celej situácii sa takmer okamžite vyjadrili prví politici, ale aj strana Hlas-SD, ktorá je prípadom Milana Lučanského šokovaná a verí, že sa jeho život podarí zachrániť. Ako uviedla na sociálnej sieti Facebook, podľa predstaviteľov subjektu odviedol generál mimoriadne množstvo kvalitnej práce, vrátane odhalenia a zdržania vrahov novinára a jeho priateľky.

„Tragický krok generála Lúčanského vnímame ako jeden z dôsledkov atmosféry na Slovensku, kde sa preteky v zatýkaní stali predmetom politického boja. Prezumpcia neviny sa úplne stratila, obvinené osoby sú automaticky označované na zločincov a väzba sa namiesto preventívneho stala trestným opatrením. V takejto atmosfére porušovania práva oveľa ťažšie nesú svoj údel obvinení, ktorí sú presvedčení o svojej nevine,“ uviedla strana Hlas-SD vo svojom vyjadrení.

Tvrdé obvinenie zo strany SMER?

Rovnako sa k udalosti vyjadril aj opozičný subjekt Smer-SD, ktorý je presvedčený, že za úmrtie Lučanského nesie plnú zodpovednosť Igor Matovič spolu s politicky angažovanými dozorovými prokurátormi. „Smrť generála Milana Lučanského je zavŕšením tragickej etapy slovenských dejín, kde prezumpcia neviny bola považovaná za prežitok a väzobné stíhanie rozšíreným a vládou legitimizovaným nástrojom mučenia. K tomuto prípadu sa osobne vyjadrí aj predseda strany Robert Fico,“ uviedol Smer.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Hlas-SD, Smer-SD, M.L.

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Harabina po výsluchu pustili: Jeho reakcia na zadržanie vás dostane!

Včera (16.mája) celé Slovensko šokovala správa o zadržaní bývalého sudcu...

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...