Nad funkciou ministra zdravotníctva visí veľký otáznik, keďže Marek Krajčí verejne priznal, že situáciu spojenú s koronavírusom nezvláda. Mnohé jeho rozhodnutia považujú Slováci za nešťastné, v dôsledku čoho sa na neho valí veľká kritika.

Český minister zdravotníctva Adam Vojtěch pred pár dňami podal demisiu, keďže boj s koronavírusom nezvládal. Pôjde Marek Krajčí v jeho šľapajach? Sám totiž priznal, že sedieť v ministerskom kresle nie je med lízať. ,,Keď ma budete veľmi lámať, aby som to vzdal, tak som na krajíčku. Keď nebudem mať podporu od svojich kolegov, od pána premiéra a od verejnosti, tak ma tu naozaj nič nedrží. Zatiaľ urobím maximu, čo viem,“ otvorene povedal člen strany OĽaNO na tlačovej konferencií.

46-ročný politik bol dvakrát v karanténe a zlé jazyky tvrdia, že vzťah s Igorom Matovičom je naštrbený. Odborná verejnosť aj z tohto dôvodu čoraz viac upozorňuje na bývalú šéfku rezortu zdravotníctva Andreu Kalavskú. Pred pár mesiacmi navrhla reformu nemocníc tzv. stratifikáciu, no opakovane bola odmietnutá. Rozhodla sa pre demisiu, keďže jej neboli umožnené zmeny, ktoré by zlepšili aktuálny stav zdravotníctva.

Politológ Tomáš Koziak je však presvedčený, že by sa opäť mala vrátiť do funkcie. ,,Má skúsenosti s vedením rezortu, je odborníčkou, dostáva sa jej veľká dávka rešpektu nielen zo strany rezortu, ale aj verejnosti. Zároveň by takýmto krokom vzal premiér Igor Matovič vietor z plachiet strany Smer-SD. Je totiž nepravdepodobné, že by kritizovali odborníčku, ktorú do vedenia zdravotníctva nominovali ako prví práve oni,“ uviedol skúsený odborník pre plusku.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/Marek Krajčí, Slovenská komora zdravotníckych záchranárov, YT/HNtelevízia