Krátko po tragickom úmrtí generála Milana Lučanského, kedy sa k prípadu vyjadrili najnovšie aj bachari z prešovského väzenia, došlo k ďalšej strate na živote. Na internete sa objavili tvrdé slová niekdajšieho kandidáta na primátora Bardejova Jána Kukulského, ktorý má na vec jasný názor.

Na začiatku roka 1. januára zomrel po trojtýždňovom boji s ochorením Covid-19 47-ročný vojak Jozef Horňák, ktorý v Nitre v nemocnici pomáhal chorým. Napokon sa však, bohužiaľ, sám nakazil, pričom z choroby sa mu už nepodarilo dostať. O smutnej udalosti informovali na sociálnej sieti Ozbrojené sily SR: “Včera nás opustil náš bývalý kolega, ktorý obliekal uniformu 12. mpr v Nitre. Po odchode do zálohy pracoval v nemocnici a pomáhal v boji s pandémiou ako len vedel. Aj počas celoplošného testovania odoberal vzorky v Nitre. Včera, bohužiaľ, Covidu podľahol aj on sám. Joe, ďakujeme ti za tvoju službu a dobro, ktoré si rozdával. Odpočívaj v pokoji, kamarát.

Po smutnej udalosti zverejnil na sociálnej sieti názor aj niekdajší kandidát na primátora Bardejova Ján Kukulský, ktorý je presvedčený, že práve Jozef by mal byť označovaný za hrdinu. “Generál Lučanský? Dnes sa dostáva viac pozornosti tragédií generála, ktorý neodolal mamonu. Mediálny priestor dostáva jeho manželka, ktorá prehliadala, že majetok, ktorý ich obklopuje, nekorešponduje s oficiálnymi príjmami jej manžela – človeka, ktorý možno len chcel urobiť svoju ženu, rodinu šťastnou a postupne za to platil svojou dušou. Ona teraz chrlí žlč, viní všetkých naokolo. Sama však moment, kedy sa jej manželovi dalo pomôcť, trestuhodne – kvôli mamonu – premrhala,” začína.

Ak v týchto dňoch zomrel HRDINA, tak je to Jozef „Joe“ Horňák z Nitry. Pomáhal chorým na COVID-19, nakoniec sám koronavírusu 1. januára podľahol. Mal 47 rokov. Jozef Horňák bojoval s ochorením tri týždne. Zostali po ňom dve dievčatá, manželka Erika a dcéra Ninka,” dodáva na záver. Jeho slová si v krátkom čase vyslúžili tisíce lajkov a zdieľaní. Úprimnú sústrasť rodine.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Jan Kukulsky, Ozbrojené sily SR│ Foto: FB/Jan Kukulsky, Milan Lučanský, YouTube/SME