Na utorkové protesty pozývali občanov politici zo strany ĽSNS, no aj Smeru. Pellegrini zatiaľ ľudí zvolával k svojej novej ankete, ktorá má však už teraz viaceré problémy. O slovo sa prihlásila zúfalá Zlatica Kušnírová, ktorá ľuďom odkazuje len jediné.

V uplynulých hodinách prebehli v uliciach Bratislavy protivládne protesty, ktorých sa zúčastnili sympatizanti ĽSNS, Smeru, no aj nespokojní živnostníci či obyvatelia. Pellegrini nabádal ľudí, aby ostali doma, pričom jeho strana Hlas spustila anketu o predčasných voľbách, ktorá však naráža na prvý problém.

Len pred niekoľkými dňami pritom zverejnili médiá nové informácie o tom, že u Kováčika sa v šuflíku našlo 111 stratených spisov a do väzby poputoval aj bývalý policajný prezident Gašpar. O slovo sa mala údajne prihlásiť aj vyšetrovaná Jankovská, ktorá mala ukázať prstom na známeho člena Hlasu, Petra Žigu. Niekdajší poslanec Smeru už vyslovil i prvé vyjadrenie k novým, kontroverzným informáciám.

Premiér Igor Matovič pred protestami v pondelok zdieľal aj zúfalé slová Zlatice Kušnírovej, ktorá má na utorkové zhromaždenia jasný názor: „Ste všetci v poriadku, vaše deti sú živé a zdravé? Nezabúdajte na to zajtra, až podľahnete vplyvu mafii, zneužijú vás vo svoj prospech. Ja nemám deti, zavraždili ich za vlády, ktorá zajtra ide protestovať. Nie za vás, ale sa boja spravodlivosti, ktorá sa blíži!“ odkázala protestujúcim.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/Igor Matovic, YouTube/Aktuality.sk