Víkendové územné testovanie Slovenska prinieslo mnoho pozitívnych i negatívnych správ nielen radovým občanom republiky, ale aj Ústrednému krízovému štábu a premiérovi Matovičovi. Výsledky, ktoré by mali byť kľúčové k ďaľšiemu napredovaniu krajiiny vzhľadom na pandémiu koronavírusu, by mali byť známe už v priebehu dnešného dňa. Ako si však niektorí občania zavarili počas testovania na trestný čin, informuje polícia SR.

Kým niektorí sa nezúčastnili operácie „Spoločná zodpovednosť“ vôbec, iní tak urobili dokonca hneď dvakrát. Aj keď personál územného testovania pozitívne nakazeným občanom avizoval následnú izoláciu, našli sa výnimky, ktoré tento krok porušili. Dopustili sa tak prečinu vedomého šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby, a tak okrem pozitívneho výsledku koronatestu „schytajú“ aj trestné oznámenie.

Polícia v Prešovskom kraji zaznamenala dva prípady opakovaných testov: „V obci Ľubotice sa dala žena otestovať na prítomnosť koronavírusu s pozitívnym výsledkom, s ktorým zrejme nebola spokojná, a tak sa na tom istom mieste dala otestovať znovu, opäť s pozitívnym výsledkom. V druhom prípade sa muž v obci Torysa dal otestovať na jednom odbernom mieste, výsledok bol pozitívny. Presunul sa na druhé odberné miesto v obci, kde si chcel výsledok overiť, a tak sa dal otestovať znovu. Výsledok bol rovnaký. Navyše, po absolvovaní oboch testov vykrikoval po obci, že je pozitívny. Obaja svojim konaním zvýšili nebezpečenstvo rozšírenia nákazlivej ľudskej choroby.“

Vo zvyšných krajoch Slovenska bol počet obdobných prípadov vyšší, pričom v okrese Komárno došlo i k nečakanému incidentu. V nedeľu (1. novembra) o 10. hodine žiadala polícia SR od osôb neriskovať dvojité testovanie, nakoľko sa jedná o trestný čin. Do toho času už bolo zaznamenaných 24 prípadov tohto trestne stíhateľného počinu: „Polícia aktívne rieši uvedené prípady a konanie občanov vyšetruje ako podozrenie zo spáchania trestneho činu šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby,“ informujú muži zákona.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/ Policia Slovenskej republiky, FB/ Polícia SR – Prešovský kraj | Foto: pixabay.com, IG/ ossr_sr