16. júla zverejnil Denník N informáciu, ktorá otriasla širokou verejnosťou. Minister Igor Matovič, ktorý tvrdo bojoval proti plagiátorstvu Andreja Danka v súvislosti s jeho rigoróznou prácou, mal sám odovzdať pochybnú diplomovú prácu.

Na Fakulte manažmentu Univerzity Komenského odovzdal v roku 1998 Igor Matovič diplomovú prácu, ktorá má byť plagiátom. Kým premiér v minulosti striktne bojoval proti Andrejovi Dankovi, ktorý sa mal previniť obdobným činom, pri nedávnom totožnom škandále Borisa Kollára či Petry Krištúfkovej sa už držal na uzde.

Ako totiž poukázali redaktori z Denníka N, časť diplomovky premiéra má by taktiež kompiláciou dvoch odborných publikácii. Na rozdiel od svojich kolegov sa však Matovič k svojmu zlyhaniu okamžite priznal, pričom si sypal popol na hlavu. “Či kvôli tomu odstúpim? Odstúpim. Hneď, ako splním všetko, čo som ľuďom pred voľbami sľúbil. Potom si pôjdem žiť späť môj súkromný život. S čistým svedomím a bez titulu. PS: Ospravedlňujem sa všetkým poctivým študentom, ktorí dokázali vyštudovať bez jediného odpisovania, našepkávania a iných fintičiek,“ napísal na sociálnej sieti.

Kým predmetná situácia rozdelila Slovensko na dva tábory, k celej kauze sa najnovšie vyjadrila aj prezidentka. Tá ju označila za doposiaľ najväčšiu hodnotovú križovatku, na ktorej vláda stojí. „Som sklamaná a smutná, že očakávania verejnosti, vrátane mojich vlastných, na vysoké štandardy uplatňovania politickej moci a vyvodzovanie politickej zodpovednosti, s ktorými bol spájaný nástup vlády Igora Matoviča, zostávajú zatiaľ nenaplnené,“ nešetrila sklamaním.

Ako tiež dodala, podvádzanie ani jeho zľahčovanie odmieta schvaľovať a poukázala na skutočnosť, že úlohou funkcionárov je budovať dôveru ľudí v politiku a inštitúcie. „A to v súlade so sľubom, že ju budeme robiť inak, ako bolo zvykom v minulosti a že sami budeme uplatňovať to, čo sme v minulosti žiadali od svojich oponentov. V čase, keď pred Slovenskom stoja bezprecedentné výzvy v súvislosti s riešením dopadov krízy, je dôvera občanov k predstaviteľom vlády kľúčová a je nezodpovedné s ňou hazardovať,“ dodala prezidentka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/zuzana_caputova