30. októbra oficiálne skončila očkovacia lotéria, pričom sa rozdalo neuveriteľných 26 miliónov eur. Mnohým odľahlo, že súťaž pre zaočkovaných Slovákov sa už neobjaví na televíznych obrazovkách. Jednou z nich je rozhodne aj jedna zo zakladajúcich členov strany SNS.

Experiment z dielne Igora Matoviča nemal taký úspech, ako sa očakávalo. Miera zaočkovanosti sa totiž zdvihla iba o 5 %, pričom Slovensko stále patrí k najmenej zaočkovaným krajinám. Hnev neskrýva ani bývalá politička Anna Belousovová, ktorá považuje očkovaciu lotériu za obrovský omyl.

Podľa jej slov boli minuté milióny eur iba kvôli egu samotného ministra financií. ,,Skončila sa očkovacia lotéria. Výsledok? Zaplatili sme 20 miliónov za to, aby si Matovič mohol včera (pozn.red. posledné žrebovanie) vychutnať potlesk najatého publika,“ napísala na sociálnej sieti.  

Rodáčka z Vysokej nad Kysucou je taktiež presvedčená, že predseda strany OĽaNO by mal byť zodpovedný za svoje drahé nápady. ,,Keby tu platila osobná zodpovednosť politikov, Matovič by musel zaplatiť štátu tých 20 miliónov premrhaných v očkovacej lotérii. OĽaNO a Pavlínka (pozn. red. manželka Matoviča) má z čoho,“ dodala bývalá predsedníčka parlamentu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Anna Belousovová  |  Foto: RTVS, YT/zvtv