Politika Tvrdý KONIEC Blahu? Známej firme došla po jeho rečiach trpezlivosť!

Tvrdý KONIEC Blahu? Známej firme došla po jeho rečiach trpezlivosť!

Poslanec Smeru Ľuboš Blaha je známy svojimi kontroverznými vyjadreniami o známych politikoch, ale aj firmách a zahraničnej politike. Najnovšie ale zrejme zašiel priďaleko a verejne známej firme došla trpezlivosť. S Blahom sa v prípade, že neprestane so šírením zavádzajúcich informácii, stretnú na súde.

Ľuboš Blaha je preslávený svojimi siahodlhými statusmi na tému slovenskej, no aj zahraničnej politiky. Voličov opozičných predstaviteľov nazýva liberálne slniečka a na svojom profile na sociálnej sieti často šíri zavádzajúce informácie. To sa mu ale posledne kruto vypomstilo.

Verejne známa IT firma Eset, ktorá v budúcnosti nevylúčila finančnú podporu Kiskovej novej strane, sa obula do rečí, ktoré o nej Blaha šíri na internete: „Viete, milí páni z Esetu, to, čo robím ja, je úplne normálna spoločenská kritika toho, že sa vy angažujete v politike. Vy už nie ste obyčajná firma, vy už nie ste partia ITčkárov. Vy financujete liberálne médiá, liberálnych politikov a liberálne mimovládky,“ rozhorčil sa Blaha na Facebooku potom, ako navyše nedávno vysmial Zuzanu Čaputovú za jej rozhovor pre BBC v slovenskom jazyku.

Firma Eset doručila poslancovi predžalobnú výzvu, aby s nepravdivými obvineniami prestal, inak sa zrejme stretnú na súde. Túto informáciu potvrdila aj samotná IT firma: „Spoločnosť ESET môže potvrdiť, že pánovi Ľubošovi Blahovi bola doručená predžalobná výzva, ktorá súvisí s jeho nepravdivými a nepodloženými výrokmi na adresu spoločnosti ESET počas uplynulých týždňov. Ide o štandardný postup a súčasť právnych krokov, ktoré sme podnikli s cieľom ochrániť dobré meno spoločnosti ESET. Právna analýza príspevkov p. Blahu na sociálnych sieťach ukázala, že cieľom príspevkov nie je objektívne informovať či vecne kritizovať aktuálne udalosti. Naopak, cieľom príspevkov sú bezdôvodné a ničím nepodložené verbálne útoky na spoločnosť ESET a jej predstaviteľov. Šírenie neprávd a dezinformácií nemá so slobodou prejavu nič spoločné“ uviedli pre portál Omediach.

Zdroj: omediach.com │ Foto: Facebook, YouTube

Exit mobile version