Poslanec za ĽSNS Milan Mazurek si dnes vypočul tvrdý verdikt senátu Najvyššieho súdu. Za svoje reči v rádiu Frontinus v roku 2016 skončí v parlamente, pričom musí zaplatiť mastnú sumu.

Poslanec za ĽSNS Milan Mazurek bol uznaný vinným v prípade rasistických rečí v rádiu Frontinus už minulý rok na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici, kde dostal pokutu 5-tisíc eur. Napokon súd zvýšil túto sumu na 10-tisíc eur, no ten najtvrdší trest si vypočul až na utorkovom súde. Pokutu 15-tisíc eur pritom dostalo aj rádio od licenčnej Rady pre vysielanie a retransmisiu.

Milan Mazurek tak podľa informácii DenníkaN príde o svoj poslanecký mandát potom, čo sa podľa verdiktu súdu dopustil úmyselného prečinu hanobenia rasy či presvedčenia. Na súde poslanca zastupoval Kotlebov advokát a podporiť ho prišiel aj samotný predseda strany. Obhajobu chcel postaviť na tom, že spochybňoval zákonnosť dôkazu zvukového záznamu z rádia, ako aj jeho autenticitu.

Poslanec skončí kvôli svojim výrokom z roku 2016, ktoré odvysielalo žilinské rádio Frontinus. „To musíme zastaviť,“ tvrdil vtedy o prideľovaní peňazí z eurofondov, ktoré sa podľa neho investovali do ľudí, ktorí „nikdy pre národ neurobili nič a nič nám neprinesú ani v budúcnosti.“ Mazureka v parlamente nahradí 44-ročný trenčiansky krajský predseda ĽSNS Milan Špánik. Nedávno súd rozhodoval aj o budúcnosti celej ĽSNS či o poslancovi Stanislavovi Mizíkovi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: Facebook/Milan Mazurek – poslanec NR SR, YouTube/ĽS Naše Slovensko v NR SR, Shelia Bailey