Na pondelkovej tlačovej besede sa predseda Smeru Robert Fico začal navážať do sudcu Juraja Klimenta a prokurátora Ondreja Repu, ktorí podľa neho rozhodovali o Dušanovi Kováčikovi, pričom ho označil za politického väzňa. Tí ale poslancovi naložili a prehovorili aj o lži ako pracovnej metóde.

V prípade Dušana Kováčika, ktorému zanikne mandát už o niekoľko dní, sa malo podľa slov Fica rozhodovať na politickú objednávku a dodal, že návrh na väzbu mal podať prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ondrej Repa, pričom po odvolaní mal o sťažnosti rozhodnúť sudca Najvyššieho súdu a strýko Repu, Juraj Kliment. Predseda Smeru tiež tvrdí, že Kliment sa do senátu nominoval sám.

Na tieto drsné tvrdenia zareagoval aj samotný Kliment, ktorý pre Aktuality poslal presný postup, ako sa do senátu dostal. Pôvodne mal síce v senáte rozhodovať iný sudca, no nakoľko dve členky senátu skončili v karanténe, nahradil ich Kliment spolu s Štiftom, čo je bežný postup v súlade s pravidlami a nešlo o svojvoľné rozhodnutie Klimenta. Ján Mazák dodal, že Kliment navyše nerozhodoval o sťažnosti prokurátora Repu, ale o sťažnosti Kováčika proti rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu.

Opakujúce sa útoky predsedu Smeru Doc. JUDr. Roberta Fica, CSc. voči mojej osobe založené na dezinformáciách sú už dlhodobo znakom jeho prezentácie, založenej na lži ako pracovnej metóde. Takého manipulátora sme tu už v minulosti mali. Vyzývam ho preto, aby prestal zastrašovať a vyhrážať sa sudcovi NS, ktorý si jednoducho robí svoju prácu inak a iným spôsobom ako bol doteraz Doc. JUDr. Robert Fico, CSc. zvyknutý v rámci systému spravodlivosti ním zavedeného prostredníctvom Harabina a spol. Rovnako ho vyzývam, aby sa prestal vyjadrovať k otázkam, na ktoré nemá potrebnú kvalifikáciu a ktorým ani nerozumie,” odpísal.

Prokurátor Repa navyše nie je dozorujúcim prokurátorom v prípade Kováčika a návrh na jeho väzbu vypracoval podľa rozvrhu služby, ktorú vtedy vykonával a ktorá sa rozpisuje na pol roka dopredu. „Vzhľadom na skutočnosť, že som v prípade vykonal len vyššie uvedené procesné úkony, vo veci som sa ďalej nezaujímal o priebeh sťažnostného konania na Najvyššom súde SR, nakoľko na toto som nemal žiadny zákonný dôvod, keďže ani proti rozhodnutiu o väzbe nebola v danom prípade podaná zo strany tunajšieho úradu sťažnosť,” dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: YT/SMER – Sociálna Demokracia