Legendárna kapela Desmod, ktorá je na hudobnej scéne neuveriteľných 25 rokov, ohlásila iba pred pár hodinami šokujúcu správu. Ako muzikanti uviedli na sociálnej sieti, po dlhých rokoch sa ich cesty rozchádzajú, pričom v skupine ostáva iba spevák Kuly a bubeník Ján Škorec.

Jedna z najúspešnejších domácich hudobných formácii sa zapísala do sŕdc fanúšikov nielen kvalitnými rockovými nahrávkami, ale aj mnohými baladami. Aj keď sa nitrianska skupina rokmi formovala a tvrdšia kapela postupom času produkovala predovšetkým rádiové hity, členovia Desmodu sa menili skutočne iba minimálne. Až doposiaľ!

Koncom týždňa totiž fanúšikov šokoval oznam na sociálnej sieti, v ktorom muzikanti oznámili “uvoľňovanie členov v kapele”. “Zmeny neobišli ani našu kapelu. Predstavy o jej budúcnosti sa medzi nami začali rozchádzať, a tak sa niektorí členovia (Synči, Duško, Martin) rozhodli kráčať svetom hudby inou cestou. Bolí to, ale rešpektujeme ich rozhodnutie,” prekvapil Desmod.

Ako sa však zdá, hudobníci mali na odchod z kultovej kapely rázny dôvod. „V kapele sa vyskytol závažný problém, od ktorého sa rázne dištancujeme a v ktorom sme už nevládali byť ako rukojemníci. Rozhodli sme sa preto, že ďalej už nemá zmysel pokračovať v ceste ilúzie, kde jednotlivec nadobudol pocit všemocnosti,“ znie vyjadrenie Dušana Minku, Martina Cibulku a Riša Synčáka pre denník Nový Čas. S Kulym však nechce ďalej spolupracovať ani Rasťo Toman, pričom všetci mienia byť aj naďalej súčasťou značky, ktorú budovali 23 rokov a pokračovať v tvorbe.

Reakcia Kulyho

K celej situácii sa napokon vyjadril aj Kuly, ktorého zaskočilo označenie “všemocný”, pričom Desmod podľa jeho slov vždy fungoval na rovnosti hlasov každého člena. „Toľko vecí, čo mne neprešlo v kapele, sa nestalo podľa mňa žiadnemu spevákovi v žiadnej kapele. Desmod značka je registrovaná na mená Kollár, Škorec, Synčák. Títo ľudia ju môžu slobodne používať. Desmod funguje normálne ďalej, zostali v ňom najdlhšie hrajúci a spoluzakladajúci členovia – ja a Janko Škorec,“ dodal spevák.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk | Foto: IG/desmod.sk, tvojatvarzniepovedome