Známa slovenská kapela Heľenine oči sa bez väčších problémov vyjadruje k aktuálnym témam, ktoré rezonujú spoločnosťou. Jedinečným textom dokážu fanúšikov zabaviť, no aj zaujať. Zdá sa, že ich nová skladba sa taktiež stane virálnou.

Obľúbená skupina Heľenine oči pred rokom prišla s hudobným hitom s názvom “NAKA“, ktorý hovoril o zatýkaní verejných činiteľov. Hudobníci sa najnovšie rozhodli predstaviť skladbu, ktorú nazvali “CIRKUS“. V novinke sa zamerali na ľudí, ktorí rozdeľujú spoločenské témy.

Vo videoklipe sa nachádzajú ľudia, ktorí si nevšímajú svet okolo, a dokonca ani samotnú kapelu. Neustále uprene pozerajú do mobilov. „Šašek počmáraný v manéži spálenej, kričal na ľudí na lúke zelenej. Ako majú žiť, ako funguje svet. Teraz, keď horí cirkus, principála zrazu niet,“ začína hneď zostra spevák Martin ,,Lyncho“ Mihalčín.

Spevák, ktorý je manželom herečky Gabiky Marcinkovej, chcel poukázať na to, čo už je väčšine ľudí úplne jasné. ,,Na rozhádanosť, nespokojnosť, či dokonca agresivitu ľudí, ktorých rozdeľujú spoločenské témy. Algoritmus na sociálnych sieťach nám ponúka články, ktoré nás v tomto virtuálnom priestore udržia čo najdlhšie. Je jedno, či sú tie články relevantné, podložené alebo ide o cielenú demagógiu, propagandu alebo hoaxy. Ľudia si nechtiac vytvárajú svoj názor na život a svet práve na základe týchto, často nepravdivých, informácií. A tú svoju „pravdu“, ktorú im namiešal algoritmus, čoraz agresívnejšie presadzujú a pretláčajú vo svojom okolí a na svojich profiloch. Často sa tak stane, že sú rozhádané rodiny a kamaráti. Význam samotného textu by som rád prenechal na ľudí,“ povedal líder kapely.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: hudba.zoznam.sk  |  Foto: YT/HEĽENINE OČI , FB/Heľenine oči (official)  |  Video: YT/HEĽENINE OČI