Lekári v priebehu posledných mesiacov diagnostikovali až šestnástim deťom vzácny vlkolačí syndróm. Aj keď ide o raritu, výskumníci sa snažili zistiť, čo spôsobuje nadmerný rast vlasov na ich tele. Z výsledkov desiatok vzoriek boli napokon prekvapení doktori, odborníci, ale aj široká verejnosť.

Vážna situácia nastala v Španielsku, keď sa u šestnástich detí preukázal vlkolačí syndróm, ktorý spôsobuje nadmerný rast vlasov na tele. Rodičia totiž ostali prekvapení, keď sa na tvárach ich detí začali nekontrolovateľne objavovať vlasy. Po nekonečných vyšetreniach sa nakoniec preukázalo, že všetky deti s potvrdeným syndrómom užívali liek na poruchy zažívacieho traktu a refluxu.

Išlo o medikament s názvom ,,Omeprazol“, ktorý bol kontaminovaný minoxidilom, čo je liečivo na alopéciu. Práve minoxidil u detí vyvinul hypertrichózu, ktorá sa “postarala“ o nadmerný rast ochlpenia po celom tele. Španielsky ústav pre kontrolu liečiv okamžite stiahol z trhu niekoľko šarží daného lieku, pričom sa celý prípad momentálne vyšetruje. Deťom, ktoré musia znášať následky v podobe ochlpenia, bola prerušená liečba daným liekom. Lekári predpokladajú, že v priebehu ďalších mesiacov by sa mal zastaviť aj rast vlasov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: elpais.com  |  Foto: YouTube, Pixabay