Je to už rok, čo sa médiami začala šíriť šokujúca správa o náhlom úmrtí slovenskej herečky Silvie Petöovej. Až po jej smrti sa rodina, priatelia i kolegovia dozvedeli, že viac ako sedem rokov bojovala s rakovinou prsníka.

Silvia Petöová dlhé roky bojovala so zákernou chorobou, pričom jej liečba prebiehala v prísnej tajnosti. Herečka si dokonca aj parochňu kupovala vo Viedni, aby ju v salóne nikto nespoznal. Nechcela dať totiž nikomu najavo, že niečo nie je v poriadku.

V ťažkých chvíľach bol 50-ročnej umelkyni najväčšou oporou jej syn Filip, ktorý pred pár týždňami oslávil 20. narodeniny. „V rámci svojich narodenín som sa rozhodol zorganizovať zbierku pre organizáciu Cancer Research UK (Výskum rakoviny v Británii). Ich činnosť spočíva vo finančnej pomoci vedcom, doktorom a sestrám, ktorí pomáhajú pacientom bojovať s rakovinou, a rovnako v sprostredkovaní informácií o tejto chorobe verejnosti,“ uviedol na sociálnej sieti mladík, ktorý chcel vyzbierať aspoň 200 eur.

Vďaka štedrým príspevkom sa mu podarilo vyzbierať takmer 300 eur. ,,Chcem vám za to všetkým veľmi poďakovať, veľa to pre mňa znamená a som rád, že aj pre vás. Potešili ste ma, vďaka,“ vyjadril sa Filip, ktorý si týmto spôsobom uctil svoju milovanú mamu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Filip Varhaník  |  Foto: FB/Slovenský dabing, Slovenské herečky – Slovak atresses, Filip Varhaník