Celým Slovenskom otriasla tragédia, ktorá sa udiala včera (11. júna) v doobedňajších hodinách na základnej škole vo Vrútkach. Rukou útočníka zomrel zástupca riaditeľky školy, ktorý sa nebojácne odhodlal zakročiť voči 22-ročnému mladíkovi s nožom. Za odvahu však, žiaľ, zaplatil životom!

Obeťou 22-ročného Martinčana bol učiteľ matematiky a chémie Jaroslav Budz, ktorý zároveň zastával funkciu zástupcu riaditeľky školy. Po tom, ako útočník vtrhol do triedy, kde nožom bodol učiteľku i dve deti, zareagoval pedagóg, ktorý počul krik.

Okamžite im pribehol na pomoc, pričom sa snažil svoju kolegyňu aj deti ochrániť. Bývalý žiak základnej školy však na neho upriamil svoju pozornosť a bez štipky ľútosti ho dobodal. Budz podľahol vážnym zraneniam na mieste tragédie.

K jeho odvážnemu činu sa vyjadril aj Igor Matovič. ,,HRDINU a obyčajného človeka – skvelého učiteľa Jaroslava Budza, ktorý dnes obetoval vlastný život, aby zachránil životy iných, oficiálne navrhnem pani prezidentke na udelenie štátneho vyznamenania In Memoriam,“ napísal premiér na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk, FB/Igor Matovič  |  Foto: markiza.sk, IG/OĽaNO