Útoky na Ukrajinu zo strany Ruska naďalej pokračujú, pričom naberajú na intenzite a sile. Na oboch stranách barikád sa majú nachádzať zajatí vojaci, pričom sa Ukrajina rozhodla, že nebude prelievať ďalšiu krv, ak to nie je nutné. 

Ruská federácia neinformuje o úmrtiach svojich vojakov na fronte, no Ukrajina pravidelne zverejňuje počet mŕtvych ruských vojakov na ich území. Najnovšie sa objavila informácia, že ukrajinským vojakom sa podarilo zajať desiatky mladých ruských chlapcov, ktorí boli povolaní do boja.

Ukrajinské ministerstvo obrany sa z tohto dôvodu rozhodlo vytvoriť telefónne linky a adresy, kde sa môžu rodičia dozvedieť, čo sa stalo s ich synmi. Operátori majú dostávať pravidelne aktualizované informácie o úmrtiach vojakov či situácií, keď padli do zajatia.

Okupovaná krajina pred pár hodinami spravila veľký ústupok, keďže ruských vojakov je ochotná prepustiť. ,,Bolo prijaté rozhodnutie odovzdať zajatých ruských vojakov ich matkám, ak si ich prídu vyzdvihnúť na Ukrajinu do Kyjeva,“ uviedol v oficiálnom vyhlásení rezort obrany. Rodičia sa však musia dostať na ukrajinský hraničný priechod, odkiaľ budú Ukrajincami dopravení do Kyjeva, kde si môžu vyzdvihnúť svojich synov a pokojne odísť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: mil.gov.ua, armyinform.com.ua  |  Foto: mil.gov.ua