Umelecký svet prišiel o ďalšiu talentovanú ženu, ktorá odišla na druhý svet vo veku 49 rokov. Úspešná spisovateľka a blogerka, podľa ktorej natočili i známy film s Meryl Streep v hlavnej úlohe, už nie je medzi nami. Smutnú správu potvrdil pre médiá jej zdrvený manžel.

Úspešná spisovateľka a blogerka Julie Powellová zomrela vo veku 49 rokov. Autorka blogov o varení mala podľa informácií NYTimes podľahnúť srdcovej arytmii. Smutnú správu priniesol jej zdrvený manžel Eric, ktorý dodal, že poslednýkrát vydýchla 26. októbra.

Julie sa rozhodla v priebehu jedného roka uvariť všetkých 524 receptov z klasickej kuchárky Mastering The Art Of French Cooking. O svojich úspechoch i neúspechoch pritom písala blogy, pričom neskôr vyšla mladej autorke autobiografická kniha.

Práve podľa jej predlohy sa tvorcovia rozhodli v roku 2008 natočiť film Julie a Julia, v ktorom si hlavné úlohy zahrala Meryl Streepová a Amy Adamsová. Streepová za svoj výkon získala i ocenenie Zlatý glóbus, pričom kniha i filmové prevedenie mali u fanúšikov veľmi pozitívne ohlasy. Známeho herca pred niekoľkými dňami zasiahla smrť milovaného 25-ročného syna.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: nytimes.com │ Foto: YT/Entertainment Tonight