Nielen Slovensko prichádza o svoje ikonické herecké legendy, no smútok momentálne prežívajú aj v Českej republike. Potom, čo na večný odpočinok odišli Mária Kráľovičová či Soňa Valentová, do umeleckého neba sa pobral aj 77-ročný herec Ivo Kubečka.

15. decembra zomrel vo veku 77 rokov český herec Ivo Kubečka, ktorý počas svojej kariéry stvárnil stovky postáv. O jeho úmrtí informovalo pražské Divadlo pod Palmovkou, kde pôsobil od roku 1992. „Jeho doménou boli najmä roly s komickým a tragikomickým potenciálom, v ktorých mohol naplno rozvinúť svoj talent, postihnúť absurditu, komiku, radosť aj smútok moderného ľudského života,“ uviedli kolegovia prostredníctvom sociálnej siete.

Práve v domovskom divadle mal stvárniť viac ako 150 charakterov, kým posledným bola úloha Raymonda Assa v inscenácii Edith a Marlene. Kubečka, ktorý pochádzal z mesta Petřvald, začínal svoju kariéru v ostravskom Divadle Petra Bezruča, následne pôsobil v divadlách v Prahe, Brne, Zlíne, Šumperku, Jihlave a Olomouci. Okrem iného si zahral vo filmoch Láska, Pramen života, Hořící keř či Jan Hus, taktiež sa objavil v seriáloch Zdivočelá země, Četnické humoresky alebo Případ pro exorcistu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Divadlo pod Palmovkou