Šokujúca nezodpovednosť, ktorej sa dopustila unavená matka z amerického Kansasu, pobúrila celý svet. Kým z každej strany padajú na majiteľov áut upozornenia na hroziace nebezpečenstvo v uzavretom vozidle počas tropických horúčav, žena, ktorá sa cítila mimoriadne unavená, spáchala najhoršiu chybu svojho života.

Extrémne horúčavy v týchto dňoch nesužujú len Slovensko, ale celý svet. Uplynulú sobotu sa však stali doslova fatálnymi pre 3-mesačné dievčatko, ktoré matka zabudla v osobnom automobile potom, čo si išla popoludní ľahnúť. Do postele ju hnala mimoriadna únava, pričom po štyroch hodinách našla svoju dcérku už len bez známok života.

Šerifská kancelária v okresu Butler County bola s prípadom oboznámená v poobedných hodinách, kedy na stanicu zavolala matka so zúfalou prosbou o pomoc. 44-ročná žena zistila, že jej dieťa je upevnené v zadnej sedačke a nedýcha. „Niekoľko nocí predtým bola na nohách. Neviem, či to bolo kvôli deťom alebo z iného dôvodu, ale cítila, že potrebuje spánok. Išla si ľahnúť okolo 12:30 a spala do štvrtej popoludní. Je to tragédia. Trojmesačné dieťa zomrelo. Či už to bolo rukou páchateľa alebo vnútri auta, je to stále dieťa,“ uviedol pre televíziu KAKE-TV miestny šerif Kelly Herzet.

Vydatá žena je pritom skúsenou matkou, ktorá mala šesť detí, pričom 5 z nich bolo vo veku od 3 mesiacov do 13 rokov adoptovaných. „Vyzerajú ako slušná rodina s dobrou výchovou. Dobre sa o deti starajú. Ako som už povedal, je to obrovská tragédia, čo sa tam stalo,“ dodal Herzet.

Zdroj: usatoday.com