Len pred pár hodinami bola zverejnená správa o tom, že NAKA zadržala viacerých ľudí s podozrením na špionáž pre Rusko, a zároveň Slovensko vyhostilo troch ruských diplomatov. Teraz bola medializovaná tajná nahrávka, na ktorej verbuje človek z ruskej ambasády autora Hlavných správ.

NAKA zadržala minimálne troch ľudí v súvislosti s podozrením na ruskú špionáž a Slovensko zároveň vyhostilo troch ruských diplomatov, ktorí musia opustiť krajinu do 72 hodín. Medzi nimi aj človeka na ruskej ambasáde Sergeja Solomasova, zástupcu vojenského pridelenca.

Práve jeho sa podarilo slovenským bezpečnostným zložkám zachytiť na videu z roku 2021, na ktorom “verbuje” prispievateľa do Hlavných správ Bohuša Garbára pre ruskú rozviedku. “Povedal som v Moskve, že si taký dobrý chlapec, že máš veľa kamarátov – taká slovenská mafia, a Moskva rozhodla, že budeš taký lovec,” hovorí Solomasov vo videu zverejnenom Denníkom N.

Vysvetlil Garbárovi, že má vytypovať ľudí, ktorí milujú Rusko a chcú s ním spolupracovať. Ten navrhoval aj skamarátenie sa s Jaroslavom Naďom a predstieranie, že má proamerické zameranie. Solomasov ale nesúhlasí a navrhuje kontaktovať Naďových asistentov alebo zástupcov. Na konci stretnutia ponúkne Garbárovi 500 eur a ďalších 500 pre kamaráta, s čím prispievateľ súhlasí a vloží si peniaze do vrecka. Ako uvádza denník, Garbár mal mať v minulosti napojenie aj na stranu ĽSNS, ktorej v rokoch 2015 a 2016 daroval 10-tisíc eur a rovnako na Národnú koalíciu Sergeja Kozlíka, ktorému v roku 2018 daroval 4 500 eur.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: YT/Denník N