Incident sa odohral v utorok v hlavnom meste Česka. Mestská polícia bola vyslaná k 3-ročnému chlapčekovi, ktorého matka zamkla v aute. Uplakaný búchal hodinu do okna a snažil sa dostať von.

K nebezpečnému incidentu došlo v utorok večer pred budovou nákupného centra Chodov v Prahe. 33-ročná matka zaparkovala na parkovisku auto, v ktorom nechala zamknutého len 3-ročného chlapčeka. Žena sa vybrala nakupovať, kým okoloidúci uvidel plačúce a vystrašené dieťa vo vozidle.

Po telefonáte na mestskú políciu dorazila hliadka na miesto. Chlapček sedel celú hodinu v aute, bol vydesený, usedavo plakal a snažil sa dostať von: „Strážnikom sa ho podarilo po chvíľke čiastočne ukľudniť. Potom ho názornými gestami naviedli, ako otvoriť dvere vozidla. Vyslobodený chlapček sa strážnikom zveril, že sa mu dá cikať a má smäd,“ odhaľuje detaily polícia.

Hliadka zobrala chlapčeka na toaletu a dala mu napiť. Keď sa im nepodarilo telefonicky skontaktovať s matkou, požiadali nákupné centrum o vyhlásenie výzvy, po ktorej sa žena konečne dostavila k autu:“ Celou záležitosťou sa bude zaoberať Odbor socialno právnej ochrany detí, kam bola udalosť okamžite oznámená,“ dodáva polícia. Nie je známe, ako dlho ešte plánovala matka dieťatka zotrvať v nákupnom centre a po akej dobe by sa vrátila k chlapčekovi, ak by sa prípad nedostal do rúk polície.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Městská policie hl.m. Prahy │ Foto: YouTube