Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky varuje pred ďalšími nebezpečnými výrobkami, ktoré používajú najmä ženy. Po ich aplikácii vám hrozia opuchy a zápaly očných viečok ako bolesť očí či alergické reakcie!

Úrad verejného zdravotníctva SR vydal varovanie pre slovenských spotrebiteľov. Tí by mohli v obchodoch naraziť na nebezpečné výrobky určené na posilnenie rastu rias, ktoré boli nahásené do systému RAPEX kontrolnými orgánmi v Českej republike a v Litve.

Jedná sa o výrobok s názvom My WOW Lashes – eyelash growth serum – sérum na rast riasov od Delia COSMETICS s výrobnou dávkou 0280JM , čiarovým kódom 5901350474716 z Poľska. Sérum je v 3 ml balení, v plastovej tube v kartónovej škatuľke v celofánovom obale.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Ďalším nebezpečným výrobkom je Eyelash serum – sérum na rast rias od MoLash® s výrobnou dávkou 04.2021-01 a čiarovým kódom 5904730851053 z Českej republiky. Sérum je balené v 5 ml balení s aplikátorom v škatuľke. Obidva výrobky obsahujú farmakologicky aktívnu látku Bimatoprost, a teda nie sú podľa čl. 3 nariadenia Európskeho parlamentu a Rady o kozmetických výrobkoch bezpečné. Môžu totiž vyvolať svrbenie, opuchnutie, zápal očných viečok, bolesť očí či alergickú reakciu.

Zdroj │ Foto: Uvzsr.sk, Pixabay