Úradné záznamy z väzby Lučanského ODHALENÉ: Nečakané informácie!

Dátum:

Po smrti Milana Lučanského sa k tragédií vyjadrili viacerí politici či známi, ktorí odhalili svoj názor na smutnú udalosť. Po špekuláciách a konšpiráciách, ktoré sa začali šíriť internetom rýchlosťou blesku, sa dostali na svetlo úradné záznamy z väzby exprezidenta polície, ktoré prinášajú nečakané informácie.

DenníkN prišiel s niekoľkými šokujúcimi odhaleniami, ktoré zistil pri nahliadnutí do úradných záznamov z väzby Lučanského v Prešove. Tieto záznamy viedli strážnici ZVJS, lekári, no aj úradníci z inšpekcie ministerstva. V dokumentoch je vysvetlené, že policajný exprezident bol navrhnutý do samostatnej väzby kvôli tomu, aby sa nestretával s inými obvinenými a odsúdenými v ústave, keďže viacerí sa dostali do väzby práve za jeho šéfovania. „Návrh opatrení je spracovaný z preventívno-bezpečnostných dôvodov, pretože ide o bývalého vrcholového funkcionára Policajného zboru,“ píše sa v zázname.

Už dva dni po jeho vzatí do kolúznej väzby došlo k prvému incidentu, po ktorom skončil Lučanský v nemocnici. V záznamoch je uvedené, že jeden z dozorcov si pri rannej kontrole všimol začervenané spodné viečko väzneného, a hoci spočiatku Lučanský tvrdil, že o nič nejde s odmietnutím ošetrenia, napokon oň predsa len požiadal. Uviedol, že sa zranil o posteľ, keď po tme zakopol o papuču a po cvičení sa jeho stav ešte zhoršil. Lučanského museli operovať v Ružomberku pre krvný výron za okom, pričom po operácií došlo k ďalšiemu incidentu. Keď si sadal na vozík, podľa záznamov sa prevrátil dozadu a udrel si hlavu, no CT nakoniec neodhalilo vážne poranenie.

Kontrolóri ministerstva spravodlivosti napokon vylúčili akékoľvek cudzie zavinenie a jasné sú aj slová lekára: „Následky po útoku inej osoby na tvárovú časť by boli rozsiahlejšie a neboli by limitované výlučne na očnú guľu,“ píše sa so slovami, že v prípade útoku by mal na tvári fraktúru či poškodenie očnice. Samotný Lučanský mal personál ZVJS v Prešove opísať ako „zlatých chlapov“ a počas troch týždňoch neuviedol žiadnu sťažnosť. Jeho nehybné telo na posteli objavili v osudný deň o 16:39, teda deväť minút po poslednej kontrole, keď nereagoval na prísun stravy. V záznamoch je opísaný priebeh záchrannej akcie a následný odvoz do nemocnice. Milana Lučanského videlo po pokuse o samovraždu viac ako 10 ľudí, ktorí môžu svedčiť o detailoch.

Milan Lučanský zomrel 30. 12. po tom, ako sa pokúsil o samovraždu v prešovskej cele. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková vylúčila rovnako cudzie zavinenie, ako aj akékoľvek pochybenie personálu ZVJS, pričom priblížila hrozivé detaily samovraždy. Krátko po tragédií prehovorila aj jeho bývalá kolegyňa Eva Mišíková, no trpké slová o poslednom dni s Lučanským vyriekla aj jeho manželka. Na verejnosť unikla i údajná lekárska správa exprezidenta polície, hoci tieto slová ministerstvo dementovalo. K tomu, prečo sa Milan Lučanský takto mohol rozhodnúť, sa vyjadril aj skúsený exvyšetrovateľ Jozef Šátek.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: YouTube/SME, DenníkN

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...