Nie je to tak dávno, čo si poslanci Národnej rady Slovenskej republiky dovolili zvýšiť si platy, čím sa doslova vysmiali všetkým občanom našej krajiny do očí. Prilepšili si hneď o celých tisíc eur, čo otriaslo Slovákmi, ktorí ostali viac ako pobúrení. Rozdávanie peňazí však neskončilo a zdá sa, že Ježiško bol k zamestnancom štátnych úradov opäť veľmi štedrý.

Kým mnohí občania republiky doslova živoria, platy poslancov sa zdvihli hneď o tisíc eur. Zdá sa však, že posledný mesiac v roku sa stal pre úradníkov na ministerstvách či v kanceláriách ústavných činiteľov viac ako priaznivý. K ich bežnému platu totiž väčšina z nich dostala aj vianočné odmeny.

Najväčšiu radosť mali určite zamestnanci ministerstva školstva, keďže Martina Lubyová rozdávala nielen 13., ale aj 14. platy. ,,Odmeny zamestnancom boli poskytnuté vo výške ich naposledy priznaného funkčného platu,“ uviedla ministerka na tlačovke.

Veľmi pekné vianočné odmeny dostali aj pracovníci na Úrade vlády pod vedením premiéra Petra Pellegriniho. „Úrad vlády SR vyplácal tento rok koncoročné odmeny všetkým zamestnancom úradu, pričom priemerná výška odmeny je 650 eur. Vyplatené odmeny predstavujú sumu 336 358 €,“ uvádza sa na oficiálnej webstránke. Ministerstvo obrany udelilo svojím zamestnancom navyše 50 % z bežného platu a svoje odmeny dostali aj policajti, hasiči či zamestnanci ministerstva spravodlivosti.

Zdroj: cas.sk., vlada.gov.sk  |  Foto: Facebook