čokoláda

V jednej z najobľúbenejších sladkostí sa našla nebezpečná látka. Ak ste si túto čokoládu zakúpili, je nutné ju vrátiť! 

Štátna poľnohospodárska a potravinárska inšpekcia (ZSPI) upozornila, že v jednej šarži obľúbenej čokolády Milka sa objavila nebezpečná látka v pevnom skupenstve. Zatiaľ však nie je známe o akú zásaditú látku ide.

Čokoláda, v ktorej sa táto neznáma zásaditá látka našla má dátum trvanlivosti do 5. mája 2017 a je to stogramové balenie čokolády s drvenými orieškami.

milka

Spoločnosť Mondeléz si je vedomá svojho priestupku a tiež závažnosti tohto problému. Mondeléz pracuje na tomto probléme od chvíle, čo ich na to upozornil jeden z odberateľov čokolády. Výrobca tiež tvrdí, že daná látka, ktorá sa v čokoláde našla nie je súčasťou výroby a na pracovisku sa tak nenachádza. Spoločnosť podniká všetky potrebné kroky na to, aby sa nikomu nič nestalo a čokoládu okamžite sťahujú z predaja.

Spoločnosť, ktorá čokoládu Milka vyrába sa nazýva Mondeléz International. Na Slovensku a v Čechách sa nachádzajú jej dcérske spoločnosti a celkovo pôsobí v 165 krajinách. Vyrába napríklad Bebe, Brumík, Fidorka či Zlaté oplátky.

Zdrojmynewsdesk.com |Foto: Mondeléz, pixabay.com