V parlamente je v posledných týždňoch rušno. Dôvodom je nielen vyslovenie nedôvery vláde, no aj stále neschválený štátny rozpočet. Z hnutia OĽaNO sa navyše rozhodlo odísť desať poslancov. Medzi nimi je aj politička, ktorá prežila priamo pred budovou parlamentu nepríjemný úraz.

K napätiu v parlamente prispieva aj fakt, že ešte stále nebol schválený štátny rozpočet, o ktorom sa má rokovať vo štvrtok. Igor Matovič si dal práve jeho schválenie ako podmienku svojej demisie, ktorú napokon prezidentke na poslednú chvíľu neodovzdal. Doposiaľ sa špekuluje, kto bol záhadným telefonujúcim, ktorý ministra od demisie odhovoril.

Odchod Igora Matoviča z funkcie žiada aj časť poslancov OĽaNO, ktorí sa rozhodli vystúpiť z hnutia. Okrem šéfa Občianskodemokratickej platformy Jána Budaja opúšťa klub aj desať poslancov, a to Kristián Čekovský, Tomáš Šudík, Róbert Halák, Monika Kozelová, Jaromír Šíbl, Anna Mierna, Vladimír Zajačik, Anna Remiášová, Jarmila Vaňová a Martina Brisudová.

Ako informuje portál Noviny, práve Anna Mierna mala mať pred pár hodinami nepekný úraz rovno pred budovou parlamentu. Na mestskej dlažbe mala byť námraza, na ktorej sa politička nepríjemne pošmykla. Blondínka tak skončila s prasknutou kostičkou a ako vidno na najnovšom zábere z tlačovej besedy, jej nohu spevňuje ortéza.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk │ Foto: FB/Anna Mierna, DenníkN