Urobí, čo sľúbil? Igora Matoviča vyzývajú, aby sa VZDAL svojho…!

Dátum:

Pred pár mesiacmi prehrmela Slovenskom kauza premiéra Igora Matoviča, keď sa prevalilo, že jeho diplomová práca je plagiátom. Matovič vtedy zverejnil stanovisko, v ktorom priznal, že prácu nepísal on a netušil, že kamarátka, ktorá mu s ňou pomáhala, použije skopírované časti.

O tom, že práca nespĺňala kritéria a nemala prejsť obhajobou, informovala v predmetnom období aj samotná univerzita. Po prevalení kauzy žiadal Pellegrini odstúpenie Matoviča z postu premiéra a rovnako dnes informoval, že podal návrh na skrátenie volebného obdobia. Politik v septembri vyhlásil, že nemá problém vzdať sa svojho titulu, no len v prípade, že tak bude uvedené v litere zákona.

Po prevalení čerstvej kauzy rakúskej ministerky práce a rodiny Christine Aschenbacherovej, ktorá vo svojej dizertačnej práci na slovenskej STU odpisovala a následne odstúpila z postu, a po zmene zákona, ožil aj prípad slovenského premiéra. Študentská rada vysokých škôl mu posiela jasný odkaz potom, čo ho minulotýždňovým listom vyzvala, aby sa svojho magisterského titulu vzdal.

Parlament následne prijal koncom roka 2020 novelu zákona o vysokých školách, ktorou sa umožnilo, aby sa absolvent mohol vzdať nadobudnutého titulu. Nakoľko je táto právna úprava účinná od 1.1.2021, ŠRVŠ požiadala Igora Matoviča, aby dodržal svoje slovo a titulu sa podľa § 108h zákona o vysokých školách vzdal,“ uvádza so slovami, že po dlhoročnom boji s nečestnými praktikami má možnosť ísť príkladom a vzdať sa titulu, ktorý nezískal vlastnou prácou. Rovnaký krok pritom požaduje aj od ostatných verejne činných osôb. K jej slovám sa pripája aj Komunita Zastavme korupciu, pričom žiada o vrátenie titulu nielen Igora Matoviča, ale aj Borisa Kollára, Branislava Gröhlinga, Petru Krištúfkovú a Andreja Danka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Študentská rada vysokých škôl, Komunita Zastavme korupciu │ Foto: Televízia Markíza

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...