USA zverejnila správu o Slovensku: TOTO o nás napísali Američania!

Dátum:

Americké ministerstvo zahraničných vecí zverejnilo dokument o stave ľudských práv vo svete za rok 2021, pričom sa v uvedenej správe nachádza aj Slovensko. Je tak zrejmé, že si USA spravilo detailnú analýzu o slovenských pomeroch v súvislosti s korupciou, trestných činoch a dokonca aj o smrti policajného exprezidenta Milana Lučanského.

Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken pred pár hodinami predstavil dokument, kde sa nachádzala aj analýza Slovenska. V spojení s ľudskými právami bola časť textu venovaná korupcii, ktorá má byť na našom území na vysokej úrovni. Taktiež násilie a hrozby voči etnickým a se*uálnym menšinám.

Podľa správy USA je na Slovensku korupcia veľmi rozšírená, i keď bol implementovaný zákon o trestnosti úplatkov vo verejnej správe. Američanom neušlo ani hromadné zatýkanie v bezpečnostných zložkách v dôsledku zneužitia právomoci príslušníkov bezpečnostných zložiek a vládnych predstaviteľov.

Pozornosť venovali aj dôkladnosti vyšetrovania, ktoré boli v mnohých prípadoch spochybnené a Úrad inšpekčnej služby mal niekoľkokrát údajne zamiesť prípady neprimeraného použitia sily zo strany príslušníkov polície pod koberec. Dokument vysvetľuje, že členovia inšpekcie sú oficiálne členmi policajného zboru, ktorého prehrešky majú vyšetrovať.

Vo zverejnenej správe sa uvádza aj vyšetrovanie smrti Milana Lučanského, ktorá mala vyvolať rozsiahlu diskusiu o podmienkach v slovenských väzniciach. Ako pripomína americké ministerstvo, mnohí politici i politológovia mali podozrenie, že samovražda policajného exprezidenta súvisí so zlým zaobchádzaním zo strany dozorcov. V závere dokumentu sa nachádza aktuálna informácia, podľa ktorej Slovensko nemá žiadnych politických väzňov a zadržaných.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: state.gov  |  Foto: FB/Za ľudí, Zuzana Čaputová

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Pozor na obľúbenú kozmetiku pre deti: Hrozia kožné infekcie!

Úrad verejného zdravotníctva na svojej oficiálnej webovej stránke upozorňuje...

Vašek z Luneticu zrazil chodca: Šokujúce detaily z tragickej nehody!

14. mája bol člen českej kapely Lunetic účastníkom tragickej...

Nepríjemný šok pre Pročka: Reklamné pútače mu posprejovali nápisom…!

Bývalý zabávač bol odjakživa zvyknutý na tvrdú kritiku zo...

Vláda konečne schválila balík pomoci: Túto sumu dostanú rodiny!

Balík pomoci pre rodiny vyvolal v posledných dňoch ostré...