Čoskoro sa začne športový sviatok, ten však bude bez účasti jednej z najúspešnejších reprezentácií, teda zatiaľ minimálne bez atlétov. K tomuto mierne kontroverznému rozhodnutiu sa vyjadril aj jeden z najznámejších športovcov sveta, jamajský atlét Usain Bolt. 

[sociallocker]Rusov vyradili nielen pre príliš vysoký počet športovcov, ktorým zistili doping, pričom je podozrenie, že ich dopovalo alebo je pod vplyvom podporných látok aj ďalšie množstvo, no predovšetkým preto, lebo ruská federácia o tom vedela a zámerne zamlčovala tieto fakty. Toto rozhodnutie rozdelilo verejnosť na dva tábory. Jeden s rozhodnutím súhlasí, druhý to berie za neobjektívny diskriminačný krok.

Usain Bolt sa pridal k prvému táboru! “Keď máte dôkazy a môžete niekoho chytiť, tak by ste nemali váhať,” povedal Bolt na štvrtkovej tlačovke. “A keď si myslíte, že najlepším krokom je vylúčenie celého tímu, tak ja som za… Pravidlá sú pravidlá a v atletike je to s dopingom čím ďalej horšie. Tak poslali vzkaz a ja im dávam palec hore,” dodal.

[poll id=”8″]

Zdroj: sport.cz | Foto: Facebook[/sociallocker]