Najznámejšia slovenská plavkyňa Martina Moravcová pred niekoľkými rokmi ukončila svoju úspešnú kariéru. Čo sa v jej živote zmenilo po ukončení kariéry?

[sociallocker]Od detstva sa Martina venovala plávaniu až sa dostala na olympíjske hry. Stala sa tak najlepšou reprezentantkou našej krajiny. V priebehu svojich úspechov sa vydala a Martina je taktiež mamou dvoch detí, dcérky Karolíny a syna Miška. Obe deti taktiež plávajú a slovenská plavkyňa im venuje všetok svoj voľný čas.

Martina so svojimi deťmi
Martina so svojimi deťmi

Aj napriek tomu, že Moravcová ukončila profesionálnu kariéru, stále trénuje a udržuje sa v kondícií. Takmer celý rok trávi Martina v Dallase so svojou rodinou. Na Slovensko prichádza pravidelne každé leto kvôli letnému plaveckému kempu, ktorý je určený pre pretekárov. Martina sa tak môže venovať svojím zverencom a zároveň vytrénovať  novú generáciu plavcov. Kto iný môže lepšie motivovať slovenských plavcov ako sedemnásobná majsterka sveta. Kemp sa tento rok uskutočnil siedmykrát.

Martina sa po úspešnej kariére venuje hlavne svojej rodine a vedie kľudný rodinný život. No stále má dostatočne veľa skúseností, ktoré môžu pomôcť iným plavcom k dosiahnutiu ich cieľov. Aj toto je dôvod, prečo sa objavuje na plaveckom kempe každoročne.

Zdroj: Feminity.sk | Foto: Facebok
[/sociallocker]