Je mladý, úspešný a v oblasti medicíny pomáha zachraňovať ľudské životy. Napriek tomu si Martin Herman vyslúžil mimoriadne negatívne ohlasy Slovákov po tom, ako vyhlásil, že by zaviedol pre nezaočkovaných obyvateľov špeciálne dane či nepreplatenie hospitalizácie.

Martin Herman má 25 rokov a okrem toho, že šéfuje startupu Powerful Medical, pomáha jeho softvér na diagnostiku kardiovaskulárnych ochorení zachraňovať ľudské životy. Len pred niekoľkými dňami sa stal laureátom Krištáľového krídla. V čerstvom rozhovore pre Plusku priznal, že je jednoznačne za očkovanie proti Covidu. Vláda pritom ruší mnohé MOMky a testovanie zadarmo.

Práve v tejto téme prejavil mimoriadnu zainteresovanosť, a dokonca bez okolkov priznal, že by zaviedol povinné očkovanie. “Mal by si sa dať zaočkovať, lebo keď to neurobíš a bude tu Covid desať rokov, tak je veľmi pravdepodobné, že príde nejaká mutácia, ktorá bude nebezpečná aj pre mladých. A tí, ktorí majú strach, nech si spomenú, čo robili posledný piatok v meste. Viem na sto percent garantovať, že to bolo oveľa väčšie svinstvo ako vakcína,” myslí si.

Zároveň by neváhal proti nezaočkovaným použiť aj tvrdé postihy. “Ja by som do toho však išiel veľmi tvrdo. Zaviedol by som špeciálnu daň pre nezaočkovaných. Prípadne elegantné riešenie by bolo, že ak dostaneš Covid a nie si zaočkovaný, tak si musíš celú prípadnú hospitalizáciu platiť sám – a to by bola obrovská finančná motivácia,” dodáva. Následne sa ale na jeho adresu vzniesla obrovská spŕška kritiky Slovákov, ktorí odmetajú povinnosť vakcinácie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: YT/Startitup