Úspešný vstup našich hokejistov do turnaja. Maďari im veľké starosti nenarobili!

Dátum:

Slovenskí hokejoví reprezentanti zvládli úlohu favorita v úvodnom zápase na šampionáte. Výber z Maďarska deklasovali 4:1.

Slováci už od úvodu zápasu diktovali tempo hry, čo vyvrcholilo v 8. minúte gólom Marcinka. Maďari sa dočkali vyrovnávajúceho gólu v 14. minúte, keď po vylúčení Hrnku, skóroval Banham. Rozhodcovia sa rozhodli gól uznať aj napriek tomu, že hráč stál oboma nohami v bránkovisku. Našich chlapcov to nerozhodilo a krátko po maďarskom góle sa dostal do samostatného úniku Jurčo, no svoju šancu nepremenil. Dlho ho to však mrzieť nemuselo, pretože o tri minúty neskôr sa mu podarilo tečovať strelu Andreja Sekeru a mohol sa tešiť zo svojho prvého zápisu do listiny strelcov na MS.

V druhej tretine sa obraz hry príliš nezmenil. V 24. minúte puk z hokejky Meszároša opečiatkoval žrď. Potrebný gól sa našim podarilo vstreliť až v 36. minúte, keď po skvelej spolupráci Jurča a Sekeru sa dokázal presadiť druhý menovaný.V tretej tretine sa na ľade viac bojovalo ako hral hokej, z čoho vyústilo viacero vylúčení a šarvátok. Výhru našich poistil do prázdnej brány Lušňák.

Slovensko: Konrád – Meszároš, Sersen, Marinčin, Sekera, Graňák, Mikuš, Jaroš, Švarný – Bakoš, Réway, Daňo – Jurčo, Viedenský, L. Hudáček – Dravecký, Marcinko, Bartánus – Hrnka, Šťastný, Lušňák

Maďarsko: Rajna – Wehrs, Dudas, Sagert, Szirányi, M. Vas, Stipsicz, Garát – G. Nagy, Bartalis, Sofron – Galló, Sarauer, Kóger – Sebők, J. Vas, Kovács – Magosi, K. Nagy, Benk – Banham

Zdroj: Youtube/ sport.aktuality.sk | Foto: Twitter 

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Tehotná Plačková v slzách: Prvá reakcia na zrušenie obvinenia!

Jedna z najúspešnejších slovenských influenceriek, ktorú na sociálnej sieti...

Slovensko zasypal záhadný žltý prach: NIE je to piesok ani repkový peľ!

Mnohí Slováci si všimli, že ich balkóny či autá...

Politológ o osude koalície: ,,Je magické, ako sa navzájom žerú, ale..!“

Hádky, osočovanie, klamstvá i vážne obvinenia sa stali neoddeliteľnou súčasťou...

Po smrti Jozefa Abrháma smúti Česko aj Slovensko: Prvé odkazy!

Česko aj Slovensko pred pár hodinami zarmútila smutná správa....