V stredu 7. marca došlo vo Viedni ku krvavému útoku. Utečenec pochádzajúci z Afganistanu dobodal trojčlennú rodinu, ktorá vychádzala z tamojšej japonskej reštaurácie. Podľa vyšetrovateľov mal na to skutočne absurdný dôvod.

Zadržaný dvadsaťtriročný útočník Dazfar S. na výsluchu povedal, že na členov rodiny zaútočil, pretože vyzerali až príliš spokojne. Nahnevalo ho, že sa smejú. Šesťdesiatsedemročný napadnutý muž je v umelom spánku. Jeho stav je kritický. Jeho päťdesiatšesťročná manželka a sedemnásťročná dcéra sú stále v nemocnici, našťastie mimo bezprostredného ohrozenia života.

Afgánec pri útoku použil vystreľovací nôž, ktorým neskôr napadol i svojho dvadsaťročného krajana. Do Rakúska prišiel v roku 2015, kedy požiadal o azyl, no neskôr svoju žiadosť stiahol. Rakúske úrady mu pravdepodobne vyplatili peniaze na návrat do Afganistanu. Z Rakúska ale nikdy neodišiel a žil tu tri roky nelegálne.

Dzafar bol zapletený i do obchodu s drogami, kvôli čomu bol minimálne dvakrát zadržaný, no z doposiaľ neznámych príčin nebol deportovaný.

Zdroj: kurier.at | Foto: youtube