Do Martina Réwaya vkladal tréner Cíger veľké nádeje. Je súčasťou prvej útočnej formácie. Na tohtoročných majstrovstách sa mu však nedarí a valí sa na neho kritika z každej strany! Čo si o tom myslí on?

[sociallocker]Mladý útočník je súčasťou prvého útoku spolu s Markom Daňom a Martinom Bakošom. Na Daňa aj na Réwaya sa však valí kritika. Diváci si myslia, že nesplnili očakávania. 21-ročný mladík Réway si doteraz pripísal na konto len jednu asistenciu. Mladý útočník však úprimne priznal to, čo si myslia niektorí diváci. “Nehrám dobre, cítim to. Vieme o tom v kabíne, samozrejme, nikto z toho nerobí žiadnu vedu, hoci od niektorých hráčov sa očakávalo trošku viac. Už pred turnajom som ale hovoril, že my musíme hrať predovšetkým tímovo. Všetko je o tíme, nemáme individuality na to, aby sme sa mohli biť o korunu kráľa strelcov,” uviedol Réway po piatkovom tréningu.

Martin_Réway_2015
Martin Réway si priznal chyby

Réway dodal, že sa musíme sústrediť na svoju hru. Tvrdí, že netreba očakávať krásne akcie, ale treba ísť do bránky a veriť, že to tam padne. Slovenský tím prehral zatiaľ dva zápasy, čo slovenských divákov nepotešilo, keďže teraz nás už čakajú iba tie tabuľkovo najsilnejší súperi v našej skupine. Slováci prehrali už s Nemeckom a Bieloruskom. “Nemyslím si, že sme boli proti Nemecku alebo Bielorusku favoriti. Sme na rovnakej úrovni. Zápasy sme mali dobre rozohrané, ale vlastnými chybami sme si to pokazili. Vieme o tom. Aj ja som urobil niekoľko chýb,” otvorene všetko Réway priznal. Už dnes 19.15 nastúpia naši hokejisti proti Kanade, nasledovať bude Fínsko a posledný skupinový zápas si zahrajú s USA.

Réwaya nezaujímajú individuálne úspechy, ale tímové

Martina Réwaya nezaujímajú individuálne úspechy, ale práve tie tímové. “Nie som tu kvôli sebe, hrám tímovo. Kanada je hokejovo niekde inde. Na ľad musíme položiť srdce, odovzdať všetko, čo je v našich silách a veriť, že im sa zápas trošku nepodarí,” priblížil plán Martin. Držme teda už dnes večer našim mladým hokejistom palce.

Zdroj: sport.aktuality.sk | Foto: commons.wikimedia.org, twitter.com, youtube.com [/sociallocker]