Vo večerných hodinách pred pár dňami došlo v bratislavskej MHD k odpornému útoku na manželský pár. Ten len upozornil skupinku hlučných cestujúcich, aby sa stíšili. To však ešte netušili, že sa už o pár sekúnd stanú obeťami drsného útoku. Žena skončila v nemocnici.

V čase medzi 23.00 a 23.30 hodinou došlo 22. mája k odpornému útoku v bratislavskej MHD. Manželský pár sa viezol na linke č. 83 zo zastávky SAV na zastávku Damborského. V autobuse s nimi bola aj skupinka štyroch hlučných ľudí, ktorých manželia slušne upozornili, aby sa stíšili.

To však netušili, že ich výtržníci za tento nevinný počin napadnú: “Skupinka štyroch doposiaľ neznámych cestujúcich sa správala hlučne, robila neporiadok a rozhadzovala po autobuse rôzne veci. Dvaja cestujúci, manželský pár vo veku 50 rokov a 52 rokov, túto skupinku slušne napomenuli, na čo reagovali doposiaľ neznámi muži ich fyzickým napadnutím. Viacerými údermi do oblasti tváre spôsobili poškodeným rôzne zranenia a zlomeniny v oblasti tváre, pričom bezprostredne po skutku autobus opustili a utiekli na neznáme miesto. V prípade poškodenej ženy si zranenia vyžiadali hospitalizáciu v jednej z nemocníc,” uviedol hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Polícia na sociálnej sieti označila skupinu štyroch ľudí “hrdinami”, ktorí po útoku z MHD utiekli. Teraz pátrajú po svedkoch, ktorý daný incident videli. V autobuse sa totiž vo večerných hodinách nachádzalo približne 20 cestujúcich, no po príchode hliadky ostal len dispečer a vodič MHD. Ak máte akékoľvek informácie o skupinke, neváhajte kontaktovať políciu.

Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave │ Foto: YouTube/Autobusáci cz/sk, Pexels