V sobotu (17. októbra) obleteli celé Slovensko šokujúce zábery spred Úradu vlády, kde sa demonštranti dostali do potýčky s políciou. Ľudia, ktorí sa sem prišli biť za slobodu, si tak zrejme zavarili na poriadny problém, nakoľko štátny orgán upozornil na prešetrovanie agresívnych jedincov poškodzujúcich verejný poriadok.

Uplynulú sobotu sa v Bratislave zhromaždili stovky odporcov premiéra a nových protipandemických opatrení, ktorí prišli pred Úrad vlády vyjadriť svoju nespokojnosť. Potom, ako začali útočiť fľašami, delobuchmi, kameňmi, či dokonca dlažobnými kockami, použila polícia slzný sprej a vodné delo. Ako však uviedla po ukončení celej akcie, momentálne začala trestné stíhanie za útok na verejného činiteľa počas núdzového stavu.

„V priebehu konania tohto stretnutia sa niektoré zo zúčastnených osôb začali správať agresívne, narušovali verejný poriadok, ohrozovali iných účastníkov a v niektorých prípadoch zaútočili aj na príslušníkov PZ. Preto bola polícia nútená v zmysle zákona o PZ použiť donucovacie prostriedky na obnovenie verejného poriadku,“ uviedla polícia v príspevku na sociálnej sieti. Ako dodáva, na mieste boli zranení štyria príslušníci PZ, pričom 3 osoby, z toho dvaja cudzí štátni príslušníci, boli obmedzené na osobnej slobode priamo na proteste. „Z dôvodu podozrenia z poškodzovania majetku bola na osobnej slobode obmedzená aj 22-ročná žena,“ upresnil štátny orgán.

V rámci nepovolenej akcie boli vyhotovené audiovizuálne záznamy, ktoré polícia aktuálne vyhodnocuje za účelom zadokumentovania protiprávnych konaní. „Po ich analýze bude prebiehať stotožňovanie trestne zodpovedných osôb a príslušné útvary Policajného zboru budú vykonávať úkony smerujúce k vyvodeniu trestno-právnej zodpovednosti u ďalších osôb,“ približujú. O pomoc pri identifikácii niektorých osôb už požiadali verejnosť prostredníctvom sociálnej siete, kde chcú ozrejmiť totožnosť vulgárne nadávajúcich detí a s nimi prítomných dospelých.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Polícia SR- Bratislavský kraj