Spánok patrí k základným potrebám ľudského tela, pričom by bez neho náš organizmus nedokázal fungovať. Aj napriek tomu jeho význam často podceňujeme. Nedostatok spánku sa tak prejavuje nielen fyzickými, ale aj psychickými problémami. Mali by sme si preto položiť dôležitú otázku: ,,Ako dlho by sme mali spať?“

Úrad verejného zdravotníctva SR zverejnil všeobecné odporúčania The National Sleep Foundation, ktoré sú rozdelené do deviatich vekových skupín. V každej skupine je určená optimálna dĺžka spánku, pričom je dôležité nezabúdať aj na celkový zdravotný stav alebo každodenné aktivity.

Odborníci zároveň upozorňujú, že je mimoriadne dôležitá kvalita spánku a jeho časté prerušovanie môže byť neskôr problémom. ,,Venujte náležitú pozornosť zdravému a dostatočnému spánku. Jeho význam často nedoceňujeme. Nedostatok spánku sa následne prejavuje nielen fyzickými, ale aj psychickými zmenami,“ uvádza ÚVZ SR na sociálnej sieti.

Nedostatok spánku môže výrazne oslabiť imunitný systém, spôsobiť nervozitu či úzkosť, zhoršiť pamäť a koncentráciu. ,,Našim poslaním je chrániť vaše zdravie- pomôžte nám v tom,“ dodali experti, pričom zverejnili tabuľku, z ktorej zistíte, či spíte dostatočne dlho.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/ÚVZ SR  |  Foto: FB/ÚVZ SR, YT/Peter Pellegrini, Pixabay