Polícii sa v utorok opäť naskytol nepekný pohľad na cestách v Trenčianskom kraji. Muži zákona po upozornení prichytili za volantom tentokrát ženu pod vplyvom alkoholu. Opitej vodičke namerali po dychovej skúške v krvi 2,3 promile. Hrozí jej i pobyt za mrežami.

Slovensko a najbližšia rodina zosnulých mladých ľudí sa ešte nespamätali z tragédie na Zochovej, pričom internetom sa začal šíriť hoax o Dědečkovi, ktorý mal údajne opäť sadnúť za volant. Ani táto smutná udalosť však vodičov neodradila od požitia alkoholu pred jazdou vozidlom.

Po tom, čo si polícia posvietila na slovenských šoférov, sa podarilo v utorok po deviatej ráno odhaliť tentokrát nezodpovednú vodičku. Na 40-ročnú ženu upozornila políciu Mestská polícia Ilava. Po zastavení vozidla dotyčnej a dychovej skúške jej zistili v krvi 2,3 promile alkoholu.

Po lekárskom vyšetrení vodička skončila v policajnej cele, kde si do vytriezvenia počká na súd, ktorý bude rozhodovať o jej treste,“ uviedla polícia na sociálnej sieti. Za trestný čin ohrozovania pod vplyvom návykovej látky jej pritom hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Polícia SR – Trenčiansky kraj