Niekdajší šéf finančnej správy František Imrecze vypovedá spolu s podnikateľom Michalom Suchobom voči viacerým špičkám Smeru. Najnovšie však hovora aj o predsedovi Hlasu Petrovi Pellegrinim, ktorý mal cez oligarchu Výboha zobrať úplatok 150-tisíc eur.

Imrecze už vypovedal o prípade Kisku a firmy KTAG, ktorý sa mal prejednávať v súkromnej časti kancelárie Fica. Rovnako mal uviesť, že cez Kaliňáka dostal od Brhela úplatky, ktoré sa vyšplhali až na milión eur. Podľa najnovších informácií portálu Aktuality sa exšéf finančnej správy rozhovoril aj o úplatku pre predsedu Hlasu Petra Pellegriniho.

Niekdajší premiér mal podľa jeho výpovede zobrať 150-tisíc eur, ktoré mal prebrať cez oligarchu Miroslava Výboha. Malo sa jednať o projekt virtuálnej registračnej pokladnice v hodnote 5,5 milióna eur, ktorý sa schválil v čase, keď bol ministrom financií Kažimír a štátnym tajomníkom práve Pellegrini.

Tento zákon bolo potrebné schváliť, pričom Imrecze uviedol, že sa stretol s Pellegrinim v reštaurácií v Bratislave, kde mal politik požadovať za schválenie províziu. Zdroj z vyšetrovania mal prezradiť, že úplatok od Suchobu vo výške 150-tisíc eur sa mal k Pellegrinimu dostať cez oligarchu Miroslava Výboha. Suchoba napokon podľa svojich slov peniaze cez Výboha poslal v krabici od luxusného šampanského Cristal. Výboh mal nakoniec odkázať, že je všetko vybavené a „Pelle ďakuje“, pričom sa následne zmena zákona naozaj schválila.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: FB/HLAS – sociálna demokracia/NITRA, Televízia Markíza