Peter Pellegrini má dnes rozhodne dôvod na radosť. Na sneme vo veľkých priestoroch agrokomplexu Nitra zorganizoval uvedenie svojej silnej strany Hlas-SD, ktorou podľa predbežných štatistík výrazne konkuruje aktuálnej koalícií.

Pellegrini je z prvého oficiálneho snemu strany Hlas nadšedný: „Začali sme písať, verím, úspešný príbeh strany, v ktorej centre pozornosti je človek a jeho spokojný život,“ hovorí predseda hnutia. Pellegrini na sneme predstavil nových členov manažmentu strany, ktorými sú Branislav Becík, Karol Janas, Dušan Tittel a Zuzana Dolinková.

Pellegrinni má o napredovaní svojho subjektu celkom jasnú predstavu: „Hlas chce a musí byť hlavným vyzývateľom tejto vládnej koalície pri nasledujúcich, či už predčasných alebo riadnych parlamentných voľbách. Som presvedčený, a ukazuje to Hlas každým mesiacom, že sme stranou, ktorá má na to. Aby ponúkla alternatívu voličom oproti terajšej vládnej koalícií, oproti chaosu, zmätku, amaterizmu a neprofesionalite, ktorú vídame na každom kroku,“ tvrdí Pellegrini.

Na adresu dnešnej koalície Pellegrini nešetril: „Musím to povedať veľmi jasne. Táto vláda zlyhala, tragicky zlyhala na celej čiare. A jediný odkaz, ktorý jej z tohto snemu môže Hlas odoslať, je- tragicky ste zlyhali, odíďte. To je hlavné posolstvo, ktoré má zaznieť a je to hlavná charakteristika toho, ako vnímame politiku a to, čo tu predvádza a stvára vláda Slovenskej republiky,“ vyšlo z úst Petra Pellegriniho.

Líder strany Hlas plánuje vyhrať parlamentné voľby a zjednotiť Slovákov, ktorí sú teraz podľa neho rozdelení na minimálne dva tábory. Štyri piliere, o ktoré sa nová strana bude opierať, sú sociálny, národný, protifašistický a integračný. Na týchto tézach pracujú lídri už teraz, kompletný program však predstaví strana až v septembri.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Peter Pellegrini | Foto: FB/HLAS – sociálna demokracia, Trenčiansky kraj, Peter Pellegrini