Ministerstvo zdravotníctva prežíva náročnú výzvu, v ktorej majú váhavých ľudí a odporcov očkovania presvedčiť k činu. Ku kolektívnej imunite 60 % zaočkovanosti obyvateľstva stále chýba záujem takmer 1,5 milióna ľudí a vláda verí v zlepšenie po sprístupnení vakcíny u ambulantných lekárov.

Vladimír Lengvarský okrem toho načrtol aj možnosť, že ľudí by okrem jednoduchého prístupu k vakcíne cez ambulantných lekárov mohla motivovať aj finančná odmena alebo istý druh lotérie. A práve túto druhú možnosť už odštartovalo mesto Veľký Šariš, nie však cez štátny rozpočet, ale celkom po svojom!

Kým vláda kalkuluje, v meste Veľký Šariš sa už dali veci do pohybu! Do žrebovania o výhry sa tu môže zapojiť každý, kto sa dal zaočkovať proti ochoreniu Covid-19. Obyvatelia mesta súťažia o desať poukážok, kde má každá hodnotu 10 € a ľudia ju môžu využiť iba na území mesta.

Žrebovanie prebehne 19. novembra a zúčastniť sa môžu všetci miestni nad 18 rokov. Širokospektrálne použiteľná poukážka môže byť využitá napríklad na nájom, dane, poplatky, školné či na nákup v obchode.

Lotéria s názvom „Zaočkuj sa a vyhraj“ nenechala chladným ani ministra zdravotníctva: „Určite zavolám pánovi primátorovi a poďakujem sa za takúto iniciatívu. Pokiaľ to prispeje k zvýšeniu zaočkovanosti v danom regióne, tak budem len veľmi rád a túto iniciatívu vítam,“ povedal pre TV Markízu Lengvarský.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: pixabay.com, canvas.com