V stredu počas zápasu Slovensko – Nemecko sa hneď prvá prestávka poriadne predĺžila. Všetko nasvedčovalo tomu, že sa iba upravuje ľadová plocha. Za nečakanou prestávkou bolo však niečo úplne iné!

Prvá prestávka počas stredajšieho zápasu Slovensko – Nemecko v Kolíne sa predĺžila naozaj nečakane. Možno ste si aj vy mysleli, že za všetko môže iba úprava ľadu.  Sčasti je to pravda, pretože rolbári museli upravovať ľad poriadnu chvíľku po tom, čo nevychovaný divák vyhodil na plochu fľaštičku s neznámou kvapalinou. Podľa rozhodcov mohla poškodiť zdravie hráčov a tak sa rozhodli radšej zápas bez rozmýšľania prerušiť.

„Niekto hodil na ľad akúsi fľaštičku, v ktorej bola kvapalina. Tá vytiekla na ľad a keď po ňom prešla rolba, tak kvapalinu rozmazala po veľkej časti hracej plochy. Keď to rolbári zistili, museli ľad znovu očistiť,“ uvádza sa na portáli tvnoviny.sk.

Nemecko, ako jeden z tohtoročných usporiadateľov Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji sa teda môže hanbiť za organizáciu tohto veľkolepého podujatia. Okrem toho, že nám nedokázali pustiť štátnu hymnu po víťazstve nad Talianskom, nedokážu zariadiť poriadnu bezpečnosť na tribúnach. Takisto ľadová plocha nie je úplne vyhovujúca, keďže aj v predošlých zápasoch už na nej avizovali vodu a dlhšie úpravy rolbármi.

Zdroj: Tvnoviny.sk | Ilustračná foto: Facebook