Úžasná správa pred sviatkami: Alexovi dá pól milióna eur na liek …

Dátum:

Je tomu len zopár týždňov, čo sa ľudia z celého Slovenska snažili podporiť finančnými darmi štyri malé detičky, ktoré trpia zriedkavým ochorením svalová atrofia. Pre záchranu Alexa, Alexeja, Améliu a Riška je nevyhnutné podanie lieku Zolgensma, pričom cena jedného sú závratné dva milióny eur.

Koncom marca potešila všetkých Slovákov správa, že Riškovi, jednému zo štyroch bojovníkov, sa podarilo vyzbierať neuveriteľné dva milióny eur, na základe čoho mu bol v Budapešti podaný potrebný liek z USA.

Tesne pred sviatkami prišla ďalšia fantastická informácia, tentokrát od chlapčeka Alexa. Pre dieťa sa doposiaľ podarilo vyzbierať 1,5 milióna eur, pričom ako uviedli jeho rodičia na sociálnej sieti, poisťovňa Dôvera im doplatí celú zvyšnú sumu, a teda takmer pól milióna eur!

„Zástupcovia zdravotnej poisťovne Dôvera ani nie týždeň po tom, čo dostali všetky relevantné a nevyhnutné dokumenty k liečbe rozhodli, že na účet verejnej zbierky prispejú sumou približne 500-tisíc eur, čím bude dostatok financií na kúpu lieku!“ neskrýva radosť rodina malého bojovníka.

Ako tiež dodávajú, poisťovňa prisľúbila i úhradu nákladov spojených s hospitalizáciou v nemocnici pri podaní lieku. „Ďakujeme všetkým dobrým ľuďom, ktorým osud malého Alexa nie je ľahostajný a prispeli na jeho verejnú zbierku! Ďakujeme Vám, že ste bojovali s nami, že ste tu boli pre nás a že ste pomáhali nášmu synčekovi! Veľmi si Vašu pomoc vážime. Ste úžasní ľudia!“ dodávajú s pokorou rodičia Alexa. Prajeme veľa zdravia!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Alex SMA bojovník, Spolutodokazeme

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...

TRAGÉDIA v Modre: O život prišiel mladý muž († 28)!

K veľkej tragédii došlo v sobotu v popoludňajších hodinách...

Založí si rodinu? Bezdeda priznal smelé plány s 22-ročnou priateľkou!

Nestarnúci spevák Tomáš Bezdeda už roky priznával, že túži...