Úžasný úspech Čechov: S TÝMTO vystúpením postúpili do finále Eurovízie!

Dátum:

Počas 64. ročníka Eurovision Song Contest sa spomedzi 41 krajín z celého sveta predstavila na pesničkovej súťaži aj Česká republika, ktorú zastupovala chlapčenská kapela Lake Malawi. Indie pop skupina z Třínce vznikla ešte v roku 2013, pričom sa u susedov teší mimoriadnej popularite.

64. ročník pesničkovej súťaže Eurovision Song Contest sa stal pre kapelu Lake Malawi skutočne úspešným. Sympatická skupina z Českej republiky zastupovala svoju krajinu s príjemnou skladbou Friend Of a Friend, s ktorou sa im podarilo dostať až do grandiózneho finále šou. Spomedzi ďalších štyridsiatich súperov sa tak dostali do finálovej TOP 16, pričom o umiestnenie sa pobijú už nasledujúcu sobotu v Tel Avive.

Českej republiky sa tak podarilo skórovať už dva roky po sebe, keď v 63. ročníku skončil vo finále ich zástupca Mikolas Josef na 14. priečke. Okrem neho sa v minulosti v šou objavila i skupina Kabát či speváčka Tereza Kerndlová, ktorí však u divákov, žiaľ, nezabodovali. Slovensko sa pritom naposledy zúčastnilo pesničkovej súťaže, ktorá preslávila aj skupinu ABBA či Celine Dion, v roku 2013, kedy nás reprezentoval Miro Šmajda. Okrem neho sa v šou v posledných rokoch objavili aj Nela Pocisková a Kamil Mikulčík, Kristína či duo Twiins.

Video: YouTube | Foto: Instagram/lakemalawimusic

Zara
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovensko zasypal záhadný žltý prach: NIE je to piesok ani repkový peľ!

Mnohí Slováci si všimli, že ich balkóny či autá...

Politológ o osude koalície: ,,Je magické, ako sa navzájom žerú, ale..!“

Hádky, osočovanie, klamstvá i vážne obvinenia sa stali neoddeliteľnou súčasťou...

Po smrti Jozefa Abrháma smúti Česko aj Slovensko: Prvé odkazy!

Česko aj Slovensko pred pár hodinami zarmútila smutná správa....

ŠOKUJÚCE zistenie: Zvrat v prípade obvinenia Plačkovej a manžela!

Influencerku Zuzanu Plačkovú a jej manžela Reného Strausza obvinila...