Počas 64. ročníka Eurovision Song Contest sa spomedzi 41 krajín z celého sveta predstavila na pesničkovej súťaži aj Česká republika, ktorú zastupovala chlapčenská kapela Lake Malawi. Indie pop skupina z Třínce vznikla ešte v roku 2013, pričom sa u susedov teší mimoriadnej popularite.

64. ročník pesničkovej súťaže Eurovision Song Contest sa stal pre kapelu Lake Malawi skutočne úspešným. Sympatická skupina z Českej republiky zastupovala svoju krajinu s príjemnou skladbou Friend Of a Friend, s ktorou sa im podarilo dostať až do grandiózneho finále šou. Spomedzi ďalších štyridsiatich súperov sa tak dostali do finálovej TOP 16, pričom o umiestnenie sa pobijú už nasledujúcu sobotu v Tel Avive.

Českej republiky sa tak podarilo skórovať už dva roky po sebe, keď v 63. ročníku skončil vo finále ich zástupca Mikolas Josef na 14. priečke. Okrem neho sa v minulosti v šou objavila i skupina Kabát či speváčka Tereza Kerndlová, ktorí však u divákov, žiaľ, nezabodovali. Slovensko sa pritom naposledy zúčastnilo pesničkovej súťaže, ktorá preslávila aj skupinu ABBA či Celine Dion, v roku 2013, kedy nás reprezentoval Miro Šmajda. Okrem neho sa v šou v posledných rokoch objavili aj Nela Pocisková a Kamil Mikulčík, Kristína či duo Twiins.

Video: YouTube | Foto: Instagram/lakemalawimusic