Udalosti Úžasný úspech: Štvorica slovenských školákov vyhrala celosvetovú súťaž!

Úžasný úspech: Štvorica slovenských školákov vyhrala celosvetovú súťaž!

Inovatívny a ekologický nápad žiakov slovenskej školy zožal úspech svetových rozmerov. Podnikateľský duch a nasadenie ich vystrelili až na prvé miesto medzinárodnej súťaže Social Innovation Relay 2021, ktorá tohto roku prebiehala online.

Slovenský tím inovatívnych tínedžerov predstavil investorom, Európskej komisií a podnikateľom v svetovej súťaži ekologický nápad písania na školskú tabuľu. Prvé miesto obsadili s ideou Scribo Markers. Prostredníctvom inovatívneho a ekologického spôsobu by sa malo písať na tabuľu s markermi z vosku, ktoré nikdy nevyschnú, nepotrebujú kryt a tým pádom produkujú menej prebytočného odpadu.

S týmito nadanými deťmi sa stretol aj premiér SR: „Minulý týždeň, počas môjho výjazdu po východnom Slovensku, som mal milé stretnutie so šikovnými študentmi gymnázia, ktorí vymysleli bezodpadové popisovače na tabuľu. Je to inovatívne ekologické riešenie a o to viac ma teší, že so svojim nápadom vyhrali celosvetovú súťaž Social Innovation Relay 2021. Gréta, Miroslava, Oszkár a Jakub, srdečne gratulujem a želám mnoho ďalších úspechov,“ hovorí Eduard Heger.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Eduard Heger – predseda vlády SR, nn-group.com | Foto: FB/Eduard Heger – predseda vlády SR