Po Majke († 17) z Považskej Bystrice naďalej pátrajú záchranné zložky potom, ako sa stratila vo Váhu pri Púchove. Jej užialená mama teraz prehovorila o okolnostiach osudného dňa.

Krásna Majka sa vybrala spolu s najlepšou kamarátkou na výlet do Žiliny, z ktorej sa v poobedných hodinách vracali späť do rodnej Považskej Bystrice. Vo vlaku však narazili na partiu ľudí, ktorí dievčatá nahovárali, aby s nimi išli na akciu do bratislavského podniku Subklub. V skupinke síce poznali jedno dievča, no napriek tomu Majku kamarátka prehovárala, aby do klubu nešla.

Nezvestná sa ale rozhodla v osudný deň zabávať s neznámou skupinkou, a tak z vlaku v P. Bystrici vystúpila len kamarátka Kristínka, ktorá si ešte spomína na Majkine posledné slová: “Dám si na seba pozor, vrátim sa,” hovorí zronene pre Nový Čas. Dievča zo skupinky mladých, ktorí sa s Majkou išli zabávať, napokon potvrdila, že v Púchove pri Váhu, kde čakali na vlak, počuli niekoho kričať, že sa utopila. Do vody mala nebohú Majku zavolať Kara, ktorej sa rieku preplávať podarilo.

Majka ale toľko šťastia nemala a jej zronená mama prezradila, že nezvestná dcéra mala mať niečo vypité a nechala sa presvedčiť na plávanie: “Vôbec tam nechcela ísť, cítila, že nemá dosť síl, aby to preplávala. Nestačila s dychom a so silami, napila sa vody a začala sa topiť. Tá druhá sa ju snažila zachrániť, vytiahnuť ju na breh, ale Majka ju začala ťahať dolu, tak ju nechala tam, aby sa sama zachránila,” prezrádza detaily uplakaná mama, ktorú bude po nájdení nezvestnej Majky čakať najhorší zážitok v živote matky.

Zdroj: cas.sk │ Foto: Facebook